żywa Wiara

Świadectwa wiaryZOBACZ WSZYSTKIE

Cudowne owoce wytrwałej modlitwy różańcowej

autor: Tonie

użytkownik: MRak z dnia: 2022-09-21

Razem z moją koleżanką Sarą odmawiamy codziennie różaniec, polecając Matce Bożej różne intencje. Rzadko modliłyśmy się za siebie nawzajem i za nasze rodziny.

Kilka lat temu córka Sary wyszła za mąż za mężczyznę, który był protestantem. W dniu ślubu pokłóciła się z matką. Powodem braku porozumienia między moją koleżanką a jej córką był fakt, że córka Sary wzięła ślub w zborze protestanckim i nie zawarła sakramentu małżeństwa w Kościele Katolickim. Jej narzeczony nie zamierzał zawierać ślub kościelny. Ceremonia zaślubin odbyła się w Las Vegas.

Upłynęło kilka lat, podczas których pogłębiła się wiara zarówno moja jak i mojej koleżanki przez codzienną modlitwę różańcową. Pewnego razu Sara powiedziała mi, że jej wnuczki bawiły się różańcem, który zawiesiła sobie przy łóżku. Spytała mnie, czy powinna kupić różańce dla swoich wnuków. Miała przy tym wątpliwości, gdyż jej zięć był protestantem. Tym samym podejrzewała, że mogłoby dojść do awantury w domu, gdyby jej wnuki modliły się na różańcu. Po krótkim namyśle zasugerowałam, aby kupiła różaniec dla każdego dziecka, ale zatrzymała je w domu i dała wtedy, kiedy przyjdzie na to odpowiednia pora.

Pewnego dnia przed wspólną modlitwą różańcową Sara zwierzyła mi się, że bardzo przeżywa to, że jej dzieci nie są wychowywane w wierze katolickiej i co gorsza przestały chodzić do kościoła. Zasugerowałam, że powinniśmy odmawiać różaniec, prosząc o nawrócenie dla jej wnuków i oddać je w ręce Maryi.

W tym miejscu dodam, że przeczytałam książkę autorstwa księdza Gobbi: „To the Priests, Our Lady's Beloved Sons” (Do kapłanów, ukochanych synów Maryi). W niej jest fragment, przedstawiający zmartwienie wielu matek, związany z tym, że ich dzieci odchodzą od Kościoła. Te kobiety błagały księdza Gobbi, aby spytał Matkę Bożą o to, co powinny zrobić w takiej sytuacji. Maryja objawiając się księdzu Gobbi powiedziała, że te matki powinny codziennie odmawiać różaniec i dodać do niego tą modlitwę: „Tym różańcem przywiązuję moje dzieci do Niepokalanego Serca Maryi. Jednocześnie proszę Matkę Bożą o Jej opiekę i przewodnictwo dla nich”. Matka Boża zapewniła księdza Gobbi, że sama dopilnuje, aby te dzieci, które odeszły od Kościoła, nawróciły się.

Rozmawiając z Sarą to jej zasugerowałam: „Dzisiaj odmówimy różaniec w intencji nawrócenia twoich wnuków i modlitwę, którą Matka Boża podyktowała księdzu Gobbi”. Tak zrobiłyśmy.

Następnego dnia córka Sary zadzwoniła do niej. Poinformowała ją o tym, że postanowiła przepisać swoje dzieci do szkoły katolickiej, twierdząc, że jest tam wyższy poziom niż w tej, do której w przeszłości uczęszczały. Kiedy dowiedziałam się o tym byłam podekscytowana. Nasze modlitwy zaczęły wydawać upragnione owoce. Codziennie odmawiałyśmy wspólnie różaniec i modlitwę, którą Maryja podyktowała księdzu Gobbi, przywiązując wnuki Sary do Niepokalanego Serca Maryi.

Kilka tygodni później córka mojej koleżanki zadzwoniła do niej. Spytała, czy ma w domu różaniec dla jednego z wnuków. Powiedziała, że jej syn skarżył się, że w szkole wszyscy, z wyjątkiem jego, mają różaniec. Sara z radością dała różaniec każdemu wnukowi.

Nasza wspólna codzienna modlitwa różańcowa trwała nadal. Modliliśmy się w intencji rodziny Sary, przywiązując ją do Niepokalanego Serca Maryi. Nasza wytrwała modlitwa znowu wydała upragnione owoce. Córka Sary poprosiła ją, aby zabrała jej dzieci na mszę. To była prawdziwa interwencja Maryi, ponieważ córka mojej koleżanki i jej zięć nie uczestniczyli we mszy świętej od wielu lat.

Pewnego dnia wnuki Sary poruszyły temat Pierwszej Komunii Świętej z rodzicami. Po kilku rozmowach zięć Sary zgodził się. Jednak pojawił się taki problem. Córka Sary wzięła ślub protestancki. Ksiądz podczas rozmowy poinformował ją i jej męża, że muszą zawrzeć sakrament małżeństwa w Kościele Katolickim, aby ich dzieci mogły przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Na początku zięć mojej koleżanki zgodził się na ślub kościelny, ale w miarę upływu czasu wahał się. W tym samym czasie odmawiałyśmy różaniec połączony z wyżej wymienioną modlitwą. Nasza wspólna modlitwa różańcowa wydała taki owoc: zięć mojej koleżanki zgodził się na ślub kościelny połączony z uczestnictwem we mszy świętej.

Sara była przekonana, że rodzina jej zięcia nie zaakceptuje faktu, że zawarł ślub w Kościele Katolickim. Tak się nie stało. Kilka dni po ślubie jego matka, która obecnie jest wdową, przyjechała go odwiedzić. Podczas rozmowy spytała go, czy myśli o przejściu na Katolicyzm. Przez chwilę zawahał się. Ostatecznie tak odpowiedział: „No... może...”. Jego matka tak mu odpowiedziała: „No to na co czekasz?”. To pytanie bardzo go zaskoczyło. Wyjaśniła mu, że spotyka się z mężczyzną, który jest katolikiem i razem uczestniczą we mszy świętej. Po tej rozmowie zięć Sary zapragnął zostać członkiem Kościoła Rzymskokatolickiego.

Tonie

Tłumaczenie z języka angielskiego: Marcin Rak

Źródło: 101 Inspirational Stories of the Power of Prayer. Called by Joy Book. s.44 – 46.

zobacz powiązane artykuły

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Powiązane artykuły

Dwa cuda Różańca

Dwa cuda Różańca

autor: Carolyn D. Susin

Razem z mężem staraliśmy się o dziecko przez 10 lat. Niestety wszystko było na próżno i nie mogłam zajść w ciążę.

dodano: 2020-12-08 MRak
Komentarzy (1)
Dziecko żyje dzięki modlitwie różańcowej

Dziecko żyje dzięki modlitwie różańcowej

autor: Oskar

Natychmiast zacząłem szlochać, kiedy to usłyszałem. Nigdy nie spodziewałem się cudu! Wiem, jednak że ten cud stał sie za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny. Chcę, aby każdy ktokolwiek czyta...

dodano: 2015-07-18 KlaW
Komentarzy (2)
Dzięki modlitwie różańcowej Matka Boża zainterweniowała

Dzięki modlitwie różańcowej Matka Boża zainterweniowała

autor: Katie L. Youngmark

Czasami zarabiałam bardzo mało, ale nigdy nie przestałam wierzyć, że Bóg zawsze troszczy się o mnie. W 2003 roku moja sytuacja życiowa poprawiła się. Jestem pewna, że to wszystko stało się dzięki...

dodano: 2021-10-25 MRak
Komentarzy (1)
Modlitwa różańcowa mojej mamy sprawiła, że nawróciłam się

Modlitwa różańcowa mojej mamy sprawiła, że nawróciłam się

autor: Sherry L. Long

Obecnie mocno wierzę, że nawrócenie zawdzięczam moim rodzicom, którzy gorliwie modlili się za mnie. Tata codziennie pamiętał o mnie w swoich modlitwach, a mama odmawiała za mnie różaniec. Jestem im...

dodano: 2020-09-21 MRak
Komentarzy (0)
Różaniec przyprowadził mnie do Kościoła Katolickiego

Różaniec przyprowadził mnie do Kościoła Katolickiego

autor: Barbara

Nigdy w życiu nie czułam się tak kochana, jak wtedy. To prawda, że przed moim nawróceniem miałam wiele cudownych momentów na modlitwie z Jezusem, ale żaden z nich nie był dla mnie tak szczęśliwy,...

dodano: 2014-10-09 Admin
Komentarzy (1)
Różaniec rozwiązał wszystkie moje problemy

Różaniec rozwiązał wszystkie moje problemy

autor: Michael Hoffman

4 lutego 2003 roku, mając 33 lata, chciałem popełnić samobójstwo. Moje życie straciło sens: żona chciała rozwodu, marynarka chciała się mnie pozbyć, mój nałóg alkoholowy narastał i byłem zadłużony...

dodano: 2018-09-04 MRak
Komentarzy (1)
Różaniec skruszył zatwardziałe serce mojego syna

Różaniec skruszył zatwardziałe serce mojego syna

autor: Ginger West

Dwa razy w tygodniu odmawiałam Tajemnice Radosne. Kiedy rozważałam 5 Tajemnicę Radosną: „Znalezienie Pana Jezusa w Świątyni Jerozolimskiej” błagałam Matkę Bożą, aby przemieniła serce...

dodano: 2022-06-19 MRak
Komentarzy (0)