żywa Wiara

Świadectwa wiaryZOBACZ WSZYSTKIE

Od homoseksualisty i ateisty do katolika żyjącego w czystości

autor: Jeff

użytkownik: MRak z dnia: 2020-12-01

W wieku 12 lat zacząłem uprawiać masturbację. Podczas onanizmu miałem fantazje homoseksualne. W ten sposób rozwinął się we mnie pociąg seksualny do osób tej samej płci. Kiedy miałem 24 lata zacząłem ogrywać to wszystko, o czym fantazjowałem podczas uprawianej masturbacji.

Moja rodzina była przeciętna. Ojciec był pracoholikiem. Nigdy nie miał dla mnie czasu. Mama była apodyktyczną i surową kobietą. Mam dwóch braci, z którymi biłem się w dzieciństwie.

Przed ukończeniem 18 roku życia byłem w nieformalnym związku z kobietą, która była dużo starsza ode mnie. W rezultacie zerwałem kontakt ze wszystkimi przyjaciółmi, których miałem.

Jeśli chodzi o wiarę to pochodzę z rodziny protestanckiej. Przed nawróceniem na Katolicyzm byłem baptystą. Jednak niewiele wiedziałem o wyznawanej wierze. Przez dwa lata w szkole podstawowej miałem lekcje religii. Nigdy nie chodziliśmy do zboru na nabożeństwa z całą rodziną. Nigdy nie modliliśmy się wspólnie. Kiedy zaczynałem studia w collegu byłem zdeklarowanym ateistą, który zwalczał każdą osobę wierzącą. Przez trzy lata uprawiałem seks z różnymi mężczyznami i upijałem się.

Potem doświadczyłem duchowej przemiany. Zacząłem uczęszczać na nabożeństwa do zborów ewangelickich i anglikańskich. Czytałem książki religijne i modliłem się. Ostatecznie zafascynowałem się Kościołem Katolickim. Pociągały mnie Pismo Święte i Eucharystia. Po ukończeniu Obrzędu Chrześcijańskiego Wtajemniczenia Dorosłych zostałem katolikiem.

Po nawróceniu nastał piękny okres w moim życiu. Przez pięć lat codziennie uczestniczyłem we mszy świętej, odmawiałem różaniec, raz lub dwa razy w roku brałem udział w rekolekcjach i aktywnie uczestniczyłem w życiu parafii. Nie uprawiałem seksu z mężczyznami. Bardzo rzadko onanizowałem się. Byłem przekonany, że Bóg uwalniał mnie z homoseksualizmu. Jednak teraz wiem, że wtedy tłumiłem w sobie pociąg do osób tej samej płci.

Pięć lat później nastał mroczny okres w moim życiu. Zwolniłem się z pracy. Straciłem dach nad głową. Firma, którą chciałem założyć z moim bratem okazała się chybioną inwestycją. Miałem wrażenie, że Bóg mnie opuścił. W rezultacie dawne grzechy powróciły. Często uprawiałem masturbację. Kupowałem magazyny porno i oglądałem filmy erotyczne w telewizji. Prowadziłem nieprzyzwoite rozmowy przez sex telefon. Wreszcie uprawiałem seks z mężczyznami, których poznawałem przez internet.

Cudem było to, że nie straciłem wiary. Ostatecznie zacząłem szukać pomocy u Jezusa. Najpierw przeczytałem książkę: „The Courage To Be Chaste”. W ten sposób poznałem katolicką organizację „Odwaga” (Courage), która pomaga osobom zmagającym się z pociągiem do osób tej samej płci. Brałem udział w spotkaniach i konferencjach terapeutycznych, prowadzonych przez stowarzyszenie Courage. Pogłębiłem swoje życie modlitewne, a także poznałem wielu przyjaciół, którzy, podobnie jak ja, chcieli żyć w czystości. Przeczytałem wiele książek i artykułów o homoseksualizmie. W rezultacie odzyskałem panowanie nad sobą.

Wiem, że Bóg bardzo mnie kocha pomimo moich upadków. Kiedy zgrzeszę mam świadomość, że czeka na mnie jak Ojciec, który tęskni za Synem Marnotrawnym.

Jeff

Tłumaczenie z j.ang. na j.pol: Marcin Rak

Źródło:https://couragerc.org/wp-content/uploads/2018/02/testimonials_2013.pdf

zobacz powiązane artykuły

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Powiązane artykuły

Mój mąż zostawił mnie dla swojego kochanka

Mój mąż zostawił mnie dla swojego kochanka

autor: Janna Darnelle

Za każdym razem kiedy jakiś stan w USA wprowadza nową definicję małżeństwa to zawsze w wiadomościach przedstawia się historie szczęśliwych par gejów i lesbijek, które tworzą nowe...

dodano: 2018-11-20 MRak
Komentarzy (0)
Radykalna zmiana jest możliwa - świadectwo nawróconej lesbijki

Radykalna zmiana jest możliwa - świadectwo nawróconej lesbijki

autor: Debora Barr

Radykalna zmiana jest możliwa! Przez 18 lat żyłam w lesbijskim „małżeństwie” i nie chciałam tego zmienić. Teraz, kiedy uwolniłam się z niewidzialnych kajdan homoseksualizmu, doświadczam...

dodano: 2013-10-08 Admin
Komentarzy (0)
Uwolniony z mocy Diabła- świadectwo nawróconego geja

Uwolniony z mocy Diabła- świadectwo nawróconego geja

autor: Joseph Sciambra

Poddawałem w wątpliwości wszystko, co Kościół Katolicki uważał za święte. Jedynie tylko wymawiając Credo podczas Mszy świętej wiedziałem o tych dogmatach. Jednakże z czasem przestałem je odmawiać...

dodano: 2018-08-14 MRak
Komentarzy (0)
Zdradzałem żonę z mężczyznami

Zdradzałem żonę z mężczyznami

autor: Francis

Pewnego dnia wyznałem żonie prawdę o moim podwójnym życiu. To był dla niej wielki cios. Dowiedziała się, że mężczyzna z którym żyła przez ponad 30 lat okłamywał i zdradzał ją z mężczyznami.

dodano: 2020-06-01 MRak
Komentarzy (0)