żywa Wiara

Świadectwa wiaryZOBACZ WSZYSTKIE

Różaniec skruszył zatwardziałe serce mojego syna

autor: Ginger West

użytkownik: MRak z dnia: 2022-06-19

Podczas Wielkiego Postu w 1950 roku z całą rodziną zaczęliśmy codziennie odmawiać różaniec. Zwykle modliliśmy się na różańcu po kolacji i czasami w czasie podróży samochodem. W 1964 roku wyszłam za mąż. Mam trzech dorosłych synów. Niestety w mojej rodzinie nie udało mi się wprowadzić tradycji codziennej modlitwy różańcowej, którą wyniosłam z domu. Jednak codziennie odmawiam różaniec.

Mój najmłodszy syn John urodził się z depresją. Dwa lata później mój mąż zostawił mnie. John bardzo to przeżył. W 1992 policja aresztowała go za usiłowanie zabójstwa swojej dziewczyny, która była w ciąży. Za to otrzymał karę 7 lat więzienia.

W 1995 roku dostałam list od John'a. Napisał mi, że nie chce mieć ze mną nic wspólnego. Moja najlepsza przyjaciółka pocieszyła mnie. Powiedziała, że John wie, że kocham go miłością bezwarunkową i zawsze będę jego matką, bez względu na wszystko. On jest moim ukochanym dzieckiem. W przeszłości chciałam, aby został dobrym człowiekiem.

Dwa razy w tygodniu odmawiałam Tajemnice Radosne. Kiedy rozważałam 5 Tajemnicę Radosną: „Znalezienie Pana Jezusa w Świątyni Jerozolimskiej” błagałam Matkę Bożą, aby przemieniła serce mojego syna. Tak się stało. Matka Boża przez potęgę modlitwy różańcowej sprawiła, że mój syn nawrócił się.

24 marca w 2002 roku o 9 rano dzwonek zadzwonił do domu. W tym czasie byłam w piwnicy i robiłam pranie. Kiedy usłyszałam dzwonek zastanawiałam się kto to był. Wyszłam na górę i otworzyłam drzwi. Serce napełniło mi się radością. Na ganku stał mój najmłodszy syn John. Powiedział mi, że będąc w więzieniu zrozumiał swój błąd i nawrócił się. Dotarło do niego że jego dzieci mają prawo, aby poznać swoją babcię. Wyjaśnił mi, że jego dziewczyna, którą usiłował zabić, była w ciąży z bliźniakami. W kwietniu jego pierwsze dziecko przyszło na świat przedwcześnie, ale przeżyło. Niestety drugie nie miało tyle szczęścia i urodziło się martwe.

Mój kochany tata zmarł 12 grudnia 2002 roku. Teraz John pociesza się myślą, że jego syn jest przytulany przez swojego dziadka w Niebie.

Ginger West

Tłumaczenie z j.ang. na j.pol: Marcin Rak

Źródło: 101 Inspirational Stories of the Rosary. Called by Joy Book. s.129 – 130.

zobacz powiązane artykuły

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Powiązane artykuły

Modlitwa różańcowa mojej mamy sprawiła, że nawróciłam się

Modlitwa różańcowa mojej mamy sprawiła, że nawróciłam się

autor: Sherry L. Long

Obecnie mocno wierzę, że nawrócenie zawdzięczam moim rodzicom, którzy gorliwie modlili się za mnie. Tata codziennie pamiętał o mnie w swoich modlitwach, a mama odmawiała za mnie różaniec. Jestem im...

dodano: 2020-09-21 MRak
Komentarzy (0)