żywa Wiara

Świadectwa wiaryZOBACZ WSZYSTKIE

Jestem szczęśliwa, że jestem katoliczką

autor: Effie D. Cordeiro

użytkownik: MRak z dnia: 2020-08-24

Nazywam się Effie, mam 46 lat i mieszkam na przedmieściach Montrealu w Kanadzie. Jestem praktykującą katoliczką. Codziennie uczestniczę we mszy świętej i przystępuję do komunii świętej.

Eucharystia zaczęła odgrywać szczególną rolę w moim życiu po tym jak usłyszałam kazanie podczas Pierwszej Komunii Świętej. Kapłan tak powiedział do dzieci: „Kiedy spożywacie mięso, warzywa, ryby, jajka i inne produkty spożywcze to one stają się częścią waszego ciała. Kiedy przystępujecie do komunii świętej to stajecie się częścią Jezusa. Być może nie da się tego udowodnić pod względem naukowym, ale stopniowo po każdej przyjętej komunii w stanie łaski uświęcającej zmieniacie się w Jezusa tak, że pewnego dnia będziecie Go naśladować w waszym zachowaniu, słowach i życiu”.

Byłam głęboko poruszona kiedy usłyszałam te słowa. Po wielu latach częstego przystępowania do komunii świętej zauważyłam zmiany w moim życiu. Inaczej postrzegam świat i ludzi. Jezus zawsze jest moją siłą, źródłem radości i wzorem do naśladowania. Jest moim przyjacielem, który słucha mnie ze współczuciem.

Nie wyobrażam sobie życia bez Jezusa i codziennej Eucharystii. Jestem szczęśliwa, że jestem katoliczką, mogę codziennie uczestniczyć we mszy świętej, czytać Pismo Święte i swobodnie praktykować wiarę katolicką. Największym szczęściem jest dla mnie to, że mogę codziennie przebywać z Bogiem. Pracuję w kancelarii parafialnej i do kościoła mam tylko kilkanaście kroków.

Kolejną łaską, jaką otrzymałam przez codzienne przystępowanie do komunii świętej jest więź miłości, która występuje w kongregacji. Kiedy jesteśmy w kościele nie znamy imion i nazwisk osób, które przyszły na mszę. Jednak kiedy widzimy, że ktoś, kto zawsze siedział w jednym i tym samym miejscu, jest nieobecny to automatycznie zaczynamy modlić się za niego, nie ważne czy go znamy czy nie. To jest dowód na to, że Eucharystia sprawowana w kościele tworzy więź miłości pomiędzy wiernymi tak, jak obiecał Jezus.

Gdyby katolicy wiedzieli ile łask można otrzymać przez uczestnictwo we mszy świętej i połączone z przystąpieniem do komunii świętej to kościoły byłyby zapełnione wiernymi.

Effie D. Cordeiro

Tłumaczenie z j.ang. na j.pol: Marcin Rak

Źródło: 201 Inspirational Stories of the Eucharist. Called by Joy Book. s.47- 48.

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.