żywa Wiara

KALENDARIUM WYDARZEŃZOBACZ WSZYSTKIE

Nowe życie w Duchu Świętym, pełne zdrowia i radości

Nowe życie w Duchu Świętym, pełne zdrowia i radości

Prowadzący: O. Krzysztof Guzowski - profesor KUL, rekolekcjonista obdarzony charyzmatem słowa, spowiednik i kierownik duchowy, założyciel zakonu Sług Ducha Pocieszyciela

Dla kogo: Dla osób świeckich i konsekrowanych, które pragną poznać Ducha Świętego, Jego działanie w człowieku i doświadczyć Jego obecności

Data: 2021.04.23 - 2021.04.25

Godzina: 18:00

Miejscowość: Zakopane

Ulica: Al. Przewodników Tatrzańskich 2

Miejsce wydarzenia: Dom rekolekcyjny "Księżówka"

Zakwaterowanie: pok. 1, 2, 3, 4 - osobowe

Opłaty: 340,00 zł.

Osoba kontaktowa: pracownicy recepcji

Telefon: 182013155

E-mail: recepcja@ksiezowka.zakopane.pl

Strona internetowa: https://www.ksiezowka.zakopane.pl/rekolekcje-w-ksiezowce/

Podczas rekolekcji będzie mówił przede wszystkim o życiu człowieka w Duchu Świętym. O tym, co dzieje się z człowiekiem ogarniętym miłością Ducha Świętego i że nie musisz być wielkim liderem Odnowy, aby Duch Święty porwał Cię swoim pięknem, szczęściem i radością. Bo Duch Święty jest radością. Porywa człowieka i unosi do samego Bożego Tronu. Gdy napełni Twoją duszę poczujesz się człowiekiem wyjątkowym, ale równocześnie nie będziesz czuć ani pychy, ani dumy z tego powodu. Nie będziesz czuł potrzeby wywyższania się nad innych. Twoja wyjątkowość będzie jak balsam na ranę: uleczy Cię, doda sił, uśmiechu, spokoju. Jednak Duch Święty, przy całej swej delikatności i miłości, jest bardzo wymagający i trzeba o tym pamiętać. Duch Święty chce zostać poproszony o przyjście. On siedzi, patrzy w Twoją stronę i czeka, kiedy Go zawołasz, kiedy poprosisz, aby przyszedł. A gdy przyjdzie, wówczas oczekuje Twojego zainteresowania. Wciąż daje Ci nowe łaski i na nowo porywa Twoją duszę, byś ciągle patrzył w Jego stronę i myślał o Nim. Byś współpracował. Bóg jest Bogiem zazdrosnym. Jak nie wierzysz, to sobie poczytaj Pismo Święte. Sam o sobie tak mówi. Chce być na pierwszym miejscu w Twoim życiu i jak ktoś po "dziurki w nosie" szaleńczo w Tobie zakochany - pragnie twojej uwagi, czasu, zaangażowania w ten wspólny związek.

Chcesz poznać tajemniczą Osobę Ducha Świętego? Chcesz otrzymać chrzest w Duchu Świętym? Oddać Mu życie? Dać się uwieść? A może boisz się Ducha Świętego? Może przeraża Cię myśl o niewybaczalnych grzechach przeciwko Duchowi Świętemu? Może boisz, że gdy oddasz Mu całe życie, On Ci je egoistycznie zabierze? Zmarnuje? Powali Cię chorobą? Zabierze Ci plany, marzenia, życiowe fascynacje? Nałoży na Ciebie ograniczenia?

Nie spróbujesz - nigdy się nie dowiesz jak w rzeczywistości wygląda prawda!Dużo modlitwy grupowej i indywidualnej, adoracja Najświętszego Sakramentu, codzienna Eucharystia, sakrament spowiedzi, modlitwa poranna i wieczorna, konferencje, możliwość dyskusji, zadawania pytań i rozmów indywidualnych z Księdzem Krzysztofem. Noclegi i całodzienne wyżywienie.