żywa Wiara

KALENDARIUM WYDARZEŃZOBACZ WSZYSTKIE

Charyzmatyczne rekolekcje z o. Jose Maniparambil "Moc Słowa Bożego"

Prowadzący: o. Jose Maniparambil, Wspólnota Kairos

Dla kogo: Dla każdego

Data: 2016.04.08 - 2016.04.10

Godzina: 17:00

Miejscowość: Białystok

Ulica: ul. Ks. St. Suchowolca 26, 15-566 Białystok

Miejsce wydarzenia: Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego

Zakwaterowanie: Noclegi uczestnicy spoza Białegostoku organizują we własnym zakresie.

Opłaty: 90,00

Telefon: 662701360

E-mail: organizacja@rekolekcje.bialystok.pl

Strona internetowa: rekolekcje.bialystok.pl/

Charyzmatyczne rekolekcje z o. Jose Maniparambil "Moc Słowa Bożego"

Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego
ul. Ks. St. Suchowolca 26
15-566 Białystok

Rekolekcje organizowane są za zgodą i z błogosławieństwem
ks. abpa Edwarda Ozorowskiego
Metropolity Białostockiego


Rekolekcje rozpoczynają się w piątek o godzinie 17.00 (rejestracja uczestników w recepcji rekolekcji od godziny 15.00)

Koszt rekolekcji: 90zł od osoby.
Wyżywienie podczas rekolekcji: można zamówić na etapie rejestracji posiłki (obiad i dwie kolacje) za opłatą 30,00zł od osoby.

Uwaga: wniesiona opłata nie podlega zwrotowi.
W rekolekcjach nie mogą uczestniczyć osoby poniżej 17 roku życia.
Jeżeli jesteś osobą niepełnoletnią musisz dostarczyć do recepcji rekolekcji podpisane przez rodziców lub opiekunów prawnych oswiadczenie_rodzica.pdf


Warto skorzystać z sakramentu pokuty przed rekolekcjami w miarę możliwości w swoich parafiach.

Prosimy, aby zabrali Państwo na rekolekcje dowód osobisty,
gdyż tylko wtedy w recepcji będzie można odebrać identyfikator rekolekcyjny.

Recepcja rekolekcji będzie czynna tylko w piątek od godziny 15.00 do 17.00

Informujemy wszystkich uczestników rekolekcji że:
- nie ma numeracji miejsc
- nie rezerwujemy miejsc innym - zajmujemy je tylko dla siebie.

Rejestracja na rekolekcje jest tylko i wyłącznie internetowa.
Noclegi uczestnicy spoza Białegostoku organizują we własnym zakresie.

___________________

Ojciec Jose Antonio Maniparambil urodził się w 1964 roku w Parapukkarze, jako siódmy syn Anthony’ego i Mariyam. Jest księdzem katolickim diecezji Irinjalakuda w stanie Kerala. Uzyskał tytuł doktora nauk biblijnych na Papieskim Instytucie św. Piotra w Bangalore. Obecnie jest profesorem biblistyki w Teras Vidyapeetha w Bangalore, prowadzi seminarium z teologii kontekstualnej i misyjnej. W ostatnim czasie gościł w Polsce – zapraszany przez parafie i wspólnoty charyzmatyczne do poprowadzenia rekolekcji ewangelizacyjnych lub innych rekolekcji związanych ze Słowem Bożym.

Jako profesor biblistyki pracował w Papieskim Seminarium św. Piotra w Bangalore i Ephrem Theological College w Indiacha, a także Salvatoriańskim Instytucie Filozofii i Teologii w Morogoro w Tanzanii w Afryce wschodniej. Prowadzi różne kursy duchowości biblijnej w Indyjskim Instytucie Duchowości w Bangalore oraz Dhyanasadhana w Mysore, Ryshivana w Mangalore. Niektórzy księża i siostry zakonne prowadzą pod jego kierunkiem badania do prac magisterskich. Ojciec Jose otrzymał nagrodę przyznawaną przez Konferencję Episkopatu Kerali dla wyróżniających się młodych studentów biblistyki oraz nagrody za wybitne opracowanie na temat Ewangelii wg św. Marka.

O. Jose Maniparambil głosi rekolekcje i konferencje dla księży, sióstr zakonnych oraz dla świeckich w Indiach i za granicą, m.in. w Ulm i Berlinie w Niemczech (2008, 2009), Paryżu i Annecy we Francji (2007, 2009), Valladolid w Hiszpanii (2007), Wiedniu w Austrii (2007, 2008) i w prawie wszystkich stanach Indii. Prowadził międzynarodowe seminarium Młodzieży Jezusa we Włoszech (2007). Napisał 7 książek po angielsku i 45 książek w języku malayalam. Część z nich została przetłumaczona na język tamilski, francuski, niemiecki i polski.
Jest on też dyrektorem i założycielem Biblia Publications - wydawnictw promujących książki biblijne, eklezjologiczne i o duchowości (www.biblia.in). Wziął udział w filmie "Nurunguvettangal" ('klejnoty światła'), wybranym na Festiwal Filmowy w Niepokalanowie.

Jose Anthony Maniparambil, profesor biblistyki w Teras Vidyapeetha w Bangalore, który prowadzi seminarium z teologii kontekstualnej i misyjnej. Będąc autorem ponad 60 książek, pozostaje człowiekiem bardzo skromnym. Posiadający ogromną wiedzę z zakresu geografii i historii Biblii, jednocześnie potrafi w prosty sposób zestawić różne wydarzenia, aby słuchacz właściwie odczytał Boże przesłanie. Biblia to jego pasja, którą potrafi się dzielić w sposób niezwykle ciekawy. Jako profesor i wykładowca, pokazuje jak łączyć życie ze Słowem Bożym, aby znajdować odpowiedzi na pytania nurtujące serce człowieka. Podczas Jego nauczań wielokrotnie Bóg przychodził z łaską uzdrowienia i uwolnienia do słuchaczy.