żywa Wiara

KALENDARIUM WYDARZEŃZOBACZ WSZYSTKIE

Praktyka medytacji

Prowadzący: o. Szymon Hiżycki OSB

Dla kogo: Wszystkie osoby, które pragną autentycznego kontaktu z Bogiem; którym nie wystarczy formalne wypełnianie obowiązków religijnych, ale szukają drogi do spotkania z żywym Bogiem. Zazwyczaj odnosi się to do osób już duchowo zaawansowanych i poszukujących.

Data: 2015.06.11 - 2015.06.14

Godzina: 17:00

Miejscowość: Kraków

Ulica: ul. Benedyktyńska 37 30-398 Kraków

Miejsce wydarzenia: Benedyktyński Instytut Kultury Chronić dobro

Opłaty: od 375 zł w zależności od rodzaju pokoju

Telefon: tel. (12) 688 5 450

E-mail: rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Strona internetowa: instytut.benedyktyni.com/praktyka-medytacji/

Medytować to znaczy być obecnym przed Bogiem. Jest to najważniejszy i najtrudniejszy wysiłek, jaki człowiek podejmuje. Jednocześnie każdy z nas może odnaleźć swoją tożsamość jedynie przed Bogiem i w Nim. Aby to osiągnąć, trzeba poznać podstawowe mechanizmy, jakie w nas działają i siły, które tym wszystkim kierują. Podczas rekolekcji chodzi o to, by nie tylko zreflektować wewnętrzne mechanizmy naszego życia, ale w ćwiczeniach podjąć nad nimi pracę duchową.

Medytacja budzi dzisiaj w Kościele wiele kontrowersji. Istnieją bowiem różne szkoły medytacji, które nie są zgodne z chrześcijańską wiarą. Niemniej medytacja była praktyką starożytnych mnichów później zapoznaną, a dzisiaj na nowo odkrywaną. Jest ona dzisiaj wielką szansą dla autentycznego rozwoju duchowego, jeżeli jest oparta na solidnej nauce Kościoła.