żywa Wiara

O nasZOBACZ WSZYSTKIE

"Żywa wiara polega na mocnym przekonaniu, że Bóg istnieje, na uznaniu za prawdę tego, co objawił, i na miłosnej gotowości poddaniu się Jego woli."
św. Edyta Stein

"Człowiek żywej wiary żyje więcej w niebie niż na ziemi."
bł. Honorat Koźmiński

Jesteśmy Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym - "Miriam", która do września 2014 działała przy klasztorze OO. Bernardynów w Rzeszowie. Obecnie spotykamy się w Domu Diecezjalnym Tabor w Rzeszowie, ul. Połonińska 25. Właścicielem portalu żywawiara.pl jest Katolickie Stowarzyszenie TABOR, a członkowie naszej wspólnoty i wolontariusze spoza wspólnoty są zaangażowani w jego tworzenie. 

Jakiś czas temu wpadliśmy na pomysł organizowania „katechez audiowizualnych”, w czasie których zaproszeni przez nas goście poruszają ważne tematy z zakresu duchowości, moralności i spraw społecznych. Spotkania te cieszą się dużym zainteresowaniem. Z upływem czasu w naszych sercach zrodził się pomysł rejestrowania tych spotkań i dzielenia się nimi z jeszcze większą liczbą osób. Kolejnym krokiem stało się więc nagrywanie katechez i wydawania ich na płytkach DVD. Potem zdecydowaliśmy, że warto by było stworzyć portal o charakterze ewangelizacyjnym, na którym prezentowalibyśmy nie tylko materiały z katechez audiowizualnych, ale także próbowali zebrać z sieci te materiały, które mogą pomóc innym w odnalezieniu Boga lub umocnienia w wierze. Obecnie zgodę na współpracę z nami wyrazili między innymi: o. Augustyn Pelanowski OSPPE i ks. Piotr Pawlukiewicz.

Pierwsze prace nad portalem rozpoczęły się w czerwcu 2010 roku. Postanowiliśmy, że na stronie obok katechez, poruszających świadectw i dających do myślenia filmów dokumentalnych muszą się też znaleźć konkretne propozycje dla osób, które chciałyby pogłębić swoją wiarę. Dlatego chcemy stworzyć ogólnopolską bazę grup formacyjnych, a także na bieżąco informować o rekolekcjach i innych wartościowych wydarzeniach (konferencje, sympozja, spotkania z ciekawymi ludźmi). Sami nie jesteśmy w stanie tego zrobić, dlatego serdecznie zapraszamy Was do współpracy. Ten portal możecie współtworzyć z nami! Do korzystania z pewnych funkcji potrzebna jest rejestracja, a inne dostępne są dla każdego użytkownika portalu.

I jeszcze jedna ważna sprawa. Uważamy, że w życiu chrześcijanina nie może stać się nic dobrego bez modlitwy. Dlatego proponujemy Wam coś, co nazwaliśmy „Pogotowiem modlitewnym”. Kiedyś, przed laty takie pogotowie istniało na stronie ojca Wiktora i gromadziło kilkaset osób, które codziennie modliły się w intencjach nadsyłanych do jego skrzynki. Nasze „pogotowie” nawiązuje do tamtego, które już dzisiaj nie istnieje. Jeśli więc chcecie poprosić o modlitwę, wtedy gdy życie wali się Wam na głowę, albo gdy po prostu potrzebujecie szczególnego wsparcia, śmiało wysyłajcie do nas swoje intencje. My codziennie będziemy przekazywać je naszym „wstawiennikom”. Będzie nam miło, gdy dołączycie do ich grona i zobowiążecie się do modlitwy za innych. Wystarczy odwiedzić stronę pogotowia i wypełnić odpowiedni formularz.

Cieszymy się, że jesteście naszymi gośćmi. Mamy nadzieję, że będziecie tu często zaglądać, a strona, która Wam proponujemy pomoże w poszukiwaniach Boga, który jest miłością. 


Redaktorzy portalu żywawiara.pl

Barbara Półtorak - odpowiedzialny za rozwój serwisu, redaktor działu kazania, artykuły, katechezy, świadectwa, odpowiedzialna za nawiązwanie współpracy z autorami publikowanych materiałów;

Tomasz Ziobro - administrator portalu;

Alicja Cyrnek - redaktor działu kazania, artykuły, katechezy, świadectwa oraz strony na Facebooku;

Agnieszka Lęcznar - redaktor działu kazania, artykuły, katechezy, świadectwa;

Marcin Rak
- redaktor działu świadectwa;

Klaudia Winiarska - redaktor działu książki, kazania, artykuły, świadectwa;

Daniel Chmiel - redaktor działu pogotowie modlitewne oraz strony na Facebooku;

Weronika Sarna- redaktor działu filmy oraz serwisu Youtube;

Magdalena Dziopek - redaktor działu rekolekcje;

Agata Bielak - redaktor rekolekcje;

Mirosław Nicpoń - redaktor strony na Facebooku;