żywa Wiara

KsiążkiZOBACZ WSZYSTKIE

Różaniec. Rozważania

autor: Praca zbiorowa

Różaniec. Rozważania

Książeczka zawiera wszystkie cztery części różańca z krótkimi rozważaniami bpa Jana Szkodonia (część radosna), ks. Andrzeja Witko (część bolesna), ks. Jerzego Chmiela - biblisty (część światła) oraz Pawła Piotrowskiego (część chwalebna).

Każde rozważanie nie trwa dłużej niż 3-4 minuty. Dzięki tej książeczce teraz praktycznie można modlić się na różańcu w każdym miejscu. Jej mały format i duże litery sprawiają, że można ją schować do każdej torebki czy kieszeni marynarki. Będzie użyteczna po prostu wszędzie.

Różaniec jest jedną z najpiękniejszych modlitw Kościoła. Wiele można wyprosić i wiele można wymodlić łask poprzez modlitwę różańcową. Pewnie dlatego nasz śp. papież Jan Paweł II codziennie modlił się "na różańcu" i z różańcem się nie rozstawał i różaniec jakby wpleciony był w Jego ręce w ostatniej godzinie życia. W wiekszości też objawień maryjnych, w różnych miejscach świata ukazująca się Matka Boża zawsze trzymała w rękach różaniec: "Oto siła różańca. Oto jego moc..."

Sięgajmy więc na różny sposób po niego i w różnych okolicznościach. Nie tylko w październiku. A te rozważania niech pomogą - choćby na chwilę - oderwać się od rzeczywistości, skłonią do refleksji nad życiem, może małych zmian w nim, a może dużych rewolucji, modlitwy i "wszystkiego dobra" na tym świecie.

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Tabor

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/