żywa Wiara

KsiążkiZOBACZ WSZYSTKIE

Potęga wiary. Papieskie katechezy o wierze

autor: Jan Paweł II

 Potęga wiary. Papieskie katechezy o wierze

Rok wiary to szczególna okazja, by zastanowić się nad jej istotą, by zgłębić prawdy wiary. Bł. Jan Paweł II był bez wątpienia człowiekiem wiary, potrafił w przystępny i zrozumiały sposób dzielić się swoim świadectwem wiary, potrafił objaśniać jej prawdy i mówić o jej istocie.

Katechezy papieskie skierowane do ogółu wiernych są najlepszym przykładem mocy słów Ojca Świętego. Niniejsza pozycja jest wyborem katechez papieskich poświęconych wierze. Według słów Papieża wiara człowieka jest odpowiedzią na miłość i objawienie Boga, jest propozycją pozostawioną wolnemu wyborowi człowieka, pozwala uczestniczyć w poznawaniu Boga, jest normą życia chrześcijańskiego.

Wiara jest propozycją pozostawioną wolnemu wyborowi człowieka, należy ją jednak stawiać, ponieważ "rzesze mają prawo do poznania bogactw tajemnicy Chrystusa, w którym, jak sądzimy, cała ludzkość znaleźć może w nadspodziewanej pełni to wszystko, czego szuka po omacku na temat Boga, człowieka i jego przeznaczenia, życia i śmierci, a także prawdy".

Słowo 'wierzę' jest obecne w języku codziennym, niezależnie od swojej treści religijnej, a w szczególności chrześcijańskiej. 'Wierzę ci' - to znaczy: ufam ci, jestem przekonany, że mówisz prawdę. 'Wierzę w to, co mówisz' - to znaczy: jestem przekonany, że treść twoich słów odpowiada obiektywnej rzeczywistości.

Audiencja Generalna (13.3.1985)

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Miesięcznik Egzorcysta

saletyni.pl

Tak Rodzienie

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Wrocław

Tygodnik Niedziela

Radio Głos

Siódma - Dziewiąta

Jasnogórska Rodzina Różańcowa

Radio Fara

Katolickie Radio Podlasie

Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne

Radio Niepokalanów

Radio FIAT

Sercanki

Radio Jasna Góra

Tabor

Radio RDN

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/

Rozaniec.eu

Pomoc kościołowi w potrzebie

Radio doxa