żywa Wiara

KsiążkiZOBACZ WSZYSTKIE

Serce ojca. Jak być dobrym ojcem

autor: Ken Canfield

Serce ojca. Jak być dobrym ojcem

Zainicjowanie serdecznej więzi z twoim dzieckiem jest jednym z najbardziej satysfakcjonujących doświadczeń w życiu. Każdy ojciec ma ukryte pragnienie w stosunku do swoich dzieci. Chce je zobaczyć, jak go przerastają, jak dorastają na lepszych od niego. Jak to można osiągnąć? Ken Canfield przedstawia nam trzyczęściowy plan: najpierw tato powinien zbadać swoje własne serce, następnie powinien podjąć kroki, by udoskonalić sposób inicjowania więzi ze swoimi dziećmi, a później powinien spojrzeć perspektywicznie i konkretnie planować życie zaangażowanego ojca.

To solidne narzędzie jest oparte na wieloletnich i sumiennych badaniach prowadzonych na tysiącach ojców. Trzyczęściowy plan Canfielda podejmuje następujące kwestie:

* Przeszłość ojca. Ojciec powinien naprawić swoją relację z własnym ojcem, by być w stanie skutecznie budować relację z własnymi dziećmi.
* Co zrobić, by dom ojca był domem? Canefield wyjaśnia, w jaki sposób budować cztery „ściany” lub wymiary ojcostwa: zaangażowanie, stałość, świadomość, opiekuńczość.
* Plan na przyszłość. Od bycia nowym ojcem do bycia dziadkiem ojcowie stoją w obliczu wyzwań na każdym etapie życia. Mając długofalową perspektywę, jaką ta książka daje, ojcowie mogą antycypować, przygotować się na zmieniające się sytuacje, wobec których będą postawieni.

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Miesięcznik Egzorcysta

saletyni.pl

Tak Rodzienie

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Wrocław

Tygodnik Niedziela

Radio Głos

Siódma - Dziewiąta

Jasnogórska Rodzina Różańcowa

Radio Fara

Katolickie Radio Podlasie

Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne

Radio Niepokalanów

Radio FIAT

Sercanki

Radio Jasna Góra

Tabor

Radio RDN

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/

Rozaniec.eu

Pomoc kościołowi w potrzebie

Radio doxa