żywa Wiara

KsiążkiZOBACZ WSZYSTKIE

Psycholog w konfesjonale

autor: Ks. Marek Dziewiecki, Jacek Dziedzina

Psycholog w konfesjonale

Ks. Marek Dziewiecki to niesamowita postać. Jest nie tylko genialnym rekolekcjonistą, ale i świetnym psychologiem. W dodatku w fenomenalny sposób potrafi wykorzystywać wiedzę psychologiczną w duszpasterstwie. To również autor, którego książki są dosłownie rozchwytywane przez Klubowiczów Tolle.pl (aż 10 jego książek to bestsellery w naszym Klubie!).

Czytając tę książkę, dowiesz się wielu niezwykłych rzeczy nie tylko o samym ks. Marku, o codzienności życia kapłanów, ale także o wyborze Twojej własnej życiowej drogi i umacnianiu się w wierze.

Czy zadawałeś sobie kiedyś na przykład pytanie, skąd księża czerpią siłę do działania? Albo: w jaki sposób ksiądz zdobywa wiedzę na temat takich obszarów życia, których sam nie doświadcza (np. małżeństwa, seksualności)? Lub: czego możemy się dowiedzieć o psychice człowieka z... Ewangelii?

Ksiądz Dziewiecki niczego nie owija w bawełnę i nie poddaje się politycznej poprawności. Idzie trochę pod prąd i głośno mówi czasem bolesną i może niewygodną prawdę. Jeśli nawet te słowa mogą niektórych zaboleć, to są wypowiadane z miłości, a nie niechęci do bliźniego. Pomagają zrozumieć problemy, jakie mamy ze współczesnym, coraz bardziej negującym Ewangelię, światem

Krzysztof Ziemiec

Czytając wywiad-rzekę z ks. Markiem Dziewieckim dowiesz się również m.in.:

  • dlaczego Jezus był świetnym psychologiem?
  • czy bycie księdzem to tylko zamaskowana postać singla?
  • czy można źle rozpoznać powołanie i wybrać “nie swoją” drogę życiową?
  • czy trafne odczytanie powołania gwarantuje szczęśliwe życie?
  • czy chrześcijańska miłość jest naprawdę irracjonalna?

Aby poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań, sięgnij już teraz po tę książkę!


Ks. dr Marek Dziewiecki - psycholog, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, krajowy duszpasterz powołań i dyrektor duszpasterskiego telefonu zaufania Linia Braterskich Serc w Radomiu. Autor ponad pięćdziesięciu książek, od lat zaangażowany w duszpasterstwo trzeźwości, specjalista z zakresu uzależnień i profilaktyki zachowań ryzykownych. Za pracę w tej dziedzinie został wyróżniony medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Jacek Dziedzina - socjolog, dziennikarz "Gościa Niedzielnego", wcześniej pracował m.in. w Instytucie Kultury Polskiej przy Ambasadzie RP w Londynie jako events programmmer. Autor reportaży zagranicznych, m.in. z Wietnamu, Syrii, Cypru, Turcji, Kosowa, Białorusi, Francji, Irlandii. W 2011 roku otrzymał nagrodę Grand Press w kategorii publicystyka.

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Tabor

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/