żywa Wiara

KsiążkiZOBACZ WSZYSTKIE

DROGI NIEDOSKONAŁOŚCI

autor: Simon Tugwell OP

DROGI NIEDOSKONAŁOŚCI

Simon Tugwell OP jeden z najwybitniejszych historyków duchowości dokonuje w swojej książce precyzyjnej i genialnej syntezy duchowej tradycji Zachodu. Ukazuje tym samym, z odpowiedniego dystansu, jej słabość i siłę. Lektura Dróg niedoskonałości pozwoli na poznanie w mądrym skrócie duchowych korzeni dzisiejszych praktyk modlitewnych i szkół życia wewnętrznego. Dzięki niej łatwiej będzie odnaleźć się w labiryncie modnych, duchowych ścieżek.

Ojcowie apostolscy – ojcowie pustyni – Ewagriusz z Pontu - Makary – Augustyn – Reguła Mistrza – Benedykt – Barsanufiusz i Jan – Drabina mnichów –Franciszek z Asyżu – Humbert z Romans – Obłok niewiedzy – Juliana z Norwich – Jean-Pierre de Caussade – Teresa z Lisieux.

Simon Tugwell OP, profesor teologii, patrologii i filozofii starożytnej; najwybitniejszy znawca duchowości dominikańskiej; wykładowca na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza w Rzymie oraz na Uniwersytecie Oksfordzkim; autor książek i artykułów, uczestnik wielu programów telewizyjnych i radiowych. Po polsku ukazały się: Modlitwa w bliskości Boga (1988), Pasja Dominika (1996), Osiem błogosławieństw (1999).

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


saletyni.pl

Radio Niepokalanów

Radio FIAT

Sercanki

Radio RDN

Tabor

Radio Jasna Góra

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/

Rozaniec.eu

Pomoc kościołowi w potrzebie

Radio doxa