żywa Wiara

KsiążkiZOBACZ WSZYSTKIE

„Chcę, byś była obrazem mojej męki”. Życie i cuda bł. Jadwigi Carboni

autor: Ernesto Madau

„Chcę, byś była obrazem mojej męki”. Życie i cuda bł. Jadwigi Carboni
Bł. Jadwiga Carboni nie jest w Polsce postacią znaną. Ta pochodząca z Sardynii mistyczka i stygmatyczka, której dane było dźwigać krzyż Chrystusa i nosić koronę cierniową, doczekała się jednak opracowania, które ma szansę to zmienić. Nakładem Wydawnictwa M ukazała się jej biografia, z której wyłania się obraz niezwykłej kobiety. Z jednej strony Jadwidze przez całe życie towarzyszyły znaki i nadprzyrodzone zjawiska, takie jak ekstazy, lewitacje, rozmowy z Panem Jezusem, Matką Bożą i świętymi, uczestnictwo w Męce Pańskiej, bilokacje, kontakty ze zmarłymi i wiele innych, a z drugiej pozostawała ona zaskakująco prostą i skromną kobietą. Jej życie – najpierw na Sardynii, a potem w Rzymie – wypełnione było domowymi obowiązkami, haftowaniem, w którym była mistrzynią, odwiedzinami bliskich i potrzebujących, ale nade wszystko modlitwą. Swoje cierpienia ofiarowała szczególnie w intencji nawrócenia Rosji, w której była w jednej ze swoich wizji. 
W swojej książce Ernesto Madau przybliżył nie tylko samą postać bł. Jadwigi Carboni, ale także bardzo precyzyjnie opisał tło kulturowe, antropologiczne i społeczne tamtego okresu. Czytając biografię tej nietuzinkowej kobiety, poznaje się równocześnie codzienne życie małych sardyńskich miejscowości przełomu XIX i XX wieku. Autor dużo miejsca poświęca relacjom rodzinnym i przyjacielskim Jadwigi, jej życiu religijnemu, przeżyciom mistycznym, cnotom i duchowemu dziedzictwu. Publikacja zawiera liczne fragmenty pism Błogosławionej, a także zeznania świadków w trakcie jej procesu beatyfikacyjnego. Całość poprzedza obszerny wstęp poruszający różne aspekty życia bł. Jadwigi od strony teologicznej.
 
„Świat nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele wycierpiała, ale i jak wiele uzyskała dla ludzkości ta skromna, ale mocna kobieta”.
o. Giovanni Battista Manzella, spowiednik bł. Jadwigi

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Miesięcznik Egzorcysta

saletyni.pl

Tak Rodzienie

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Wrocław

Tygodnik Niedziela

Radio Głos

Siódma - Dziewiąta

Jasnogórska Rodzina Różańcowa

Radio Fara

Katolickie Radio Podlasie

Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne

Radio Niepokalanów

Radio FIAT

Sercanki

Radio Jasna Góra

Tabor

Radio RDN

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/

Rozaniec.eu

Pomoc kościołowi w potrzebie

Radio doxa