żywa Wiara

KsiążkiZOBACZ WSZYSTKIE

Cudowny krucyfiks z Limpias

autor: Carl August Johannes Ewald von Kleist

Cudowny krucyfiks z Limpias
CUDOWNY KRUCYFIKS Z LIMPIAS. OBJAWIENIA NIEZWYKŁE.
 
 
Limpias to niewielkie miasteczko w pobliżu Santander na północy Hiszpanii. W kościele
parafialnym tegoż miasteczka znajduje się niesamowita rzeźba ukrzyżowanego Chrystusa, zwana Santo Cristo de la Agonia. W dniu 30 marca 1919 roku po raz pierwszy zgromadzeni w kościele ludzie, patrząc na ten krucyfiks, dostrzegli Chrystusa ożywającego na krzyżu. Poruszenia oczami, ruch ust i głowy, krew płynąca z ran i spod cierniowej korony, zmiana barwy ciała, unoszenie się klatki piersiowej, potworna agonia Zbawiciela, Jego spojrzenie, czasami pełne miłości, czasami karcące i groźne niczym zapowiedź kataklizmu…
Świadków i świadectw wciąż przybywało, wieść o Cudownym Krucyfksie szerzyła się błyskawicznie, przyciągając do Limpias tysiące pielgrzymów, ciekawskich, wątpiących, dziennikarzy poszukujących sensacji, naukowców, sceptyków i ateistów chcących zdemaskować kolejne oszustwo… Cudów doświadczali mali i wielcy, dzieci, osoby dorosłe, duchowni, inżynierowie, lekarze, a nawet osoby niewierzące. Mnożyły się nawrócenia, a ci, na których zatrzymało się spojrzenie konającego Pana, zmieniali na zawsze swoje życie.
 
Ta książka to relacja niemalże naocznego świadka tych niezwykłych wydarzeń. Po raz pierwszy ukazała się w 1922 roku. Jej autor, niemiecki arystokrata, duchowny i teolog, z niezwykłą wnikliwością podszedł do nadprzyrodzonych wydarzeń w Limpias. Zebrał mnóstwo materiałów, z których sporą część zamieścił w tej książce, dzięki czemu możemy poznać relacje wielu osób doświadczających Cudu Żywego Krucyfiksu z Limpias. To niesamowita historia nadzwyczajnej Bożej interwencji, która przemieniła życie tysięcy osób i ich sposób patrzenia na świat.

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Miesięcznik Egzorcysta

saletyni.pl

Tak Rodzienie

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Wrocław

Tygodnik Niedziela

Radio Głos

Siódma - Dziewiąta

Jasnogórska Rodzina Różańcowa

Radio Fara

Katolickie Radio Podlasie

Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne

Radio Niepokalanów

Radio FIAT

Sercanki

Radio Jasna Góra

Tabor

Radio RDN

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/

Rozaniec.eu

Pomoc kościołowi w potrzebie

Radio doxa