żywa Wiara

KsiążkiZOBACZ WSZYSTKIE

Jeśli istnieje Bóg, to dlaczego istnieje zło?

autor: ks. prof. dr hab. Artur J. Katolo

Jeśli istnieje Bóg, to dlaczego istnieje zło?
Za zło istniejące w świecie zazwyczaj oskarża się Boga, pytając gdzie był, gdy wydarzyła się jakaś krzywda, nie zastanawiając się jednak, co działo się wtedy z owym inteligentnym, postępowym i nowoczesnym człowiekiem, który się tego zła dopuścił. „JEŚLI JEST BÓG, TO DLACZEGO ISTNIEJE ZŁO?” to pierwszy zeszyt z serii wydawniczej „Apologetyka dla wszystkich”, w którym Czytelnik pod przewodnictwem prof. Laury BOCCENTI będzie szukał odpowiedzi pytanie postawione w jego tytule. Odnajdzie w nim takie rozdziały jak: „Jeśli istnieje zło, to Boga nie ma”, „Jeśli jest zło, to czy istnieją dwa pryncypia: dobro i zło?”, „Jeśli istnieje zło, to Bóg albo nie jest wszechmocny, albo zło jest tylko iluzją” oraz „Jeśli jest Bóg, to zło istnieje”.
 
Autorem polskiego przekładu jest ks. prof. dr hab. Artur Katolo – włoski filolog, anglista, italianista, klasyk, bioetyk. Tłumacz literatury włoskiej, angielskiej i łacińskiej.

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Miesięcznik Egzorcysta

saletyni.pl

Tak Rodzienie

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Wrocław

Tygodnik Niedziela

Radio Głos

Siódma - Dziewiąta

Jasnogórska Rodzina Różańcowa

Radio Fara

Katolickie Radio Podlasie

Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne

Radio Niepokalanów

Radio FIAT

Sercanki

Radio Jasna Góra

Tabor

Radio RDN

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/

Rozaniec.eu

Pomoc kościołowi w potrzebie

Radio doxa