żywa Wiara

KsiążkiZOBACZ WSZYSTKIE

Tajemnica śmierci i zmartwychwstania. Wprowadzenie w misterium paschalne

autor: Ks. Krzysztof Porosło

Tajemnica śmierci i zmartwychwstania. Wprowadzenie w misterium paschalne

Zwyczaje Boga są takie same, nie zmieniają się - a skoro się nie zmieniają, to dzisiaj również - w liturgii Triduum Paschalnego - Bóg wejdzie w Twoje życie, dokładnie tak, jak to czynił w Starym Testamencie.

Chce Cię wyzwolić z niewoli grzechu, przywrócić Ci wolność, stworzyć na nowo i dać życie w obfitości. Ale żeby móc tego doświadczyć, potrzebujemy się otworzyć na Boże działanie i w wejść liturgię całym sobą: wiarą, rozumem, wolą i ciałem.

Ta książka wprowadzi Cię w niezwykły świat najpiękniejszej i najważniejszej liturgii w całym roku - w świat obchodów Triduum Paschalnego.

Autor chce być dla Ciebie w tej wędrówce przewodnikiem i krok po kroku opowiedzieć Ci o tym, co się wtedy wydarza.

To są trzy najważniejsze dni, podczas których Twoje życie może być przemienione.

Chodzi o to, aby w czasie tych trzech świętych dni Chrystus umarł w Twoim życiu i zmartwychwstał w nim, stworzył Cię na nowo, aby Cię przemienił, zamieszkał w Tobie, wyzwolił z grzechu i uzdrowił Cię ze zranień.

To się dzieje naprawdę i to się faktycznie dokona. Bo wierzymy w Boga, który jest obecny, ma moc, który przemienia i uzdrawia!

Dzięki tej książce zobaczysz wyraźniej, co się wtedy wydarza. Te trzy dni, pełne symboli i znaków, będą dla Ciebie prawdziwym odkrywaniem Tajemnicy. Zobaczysz to, co do tej pory było ukryte...

Ks. Krzysztof Porosło jest animatorem liturgicznym Ruchu Światło-Życie, współorganizatorem rekolekcji liturgicznych "Mysterium fascinans". Prowadzi bloga na portalu Liturgia.pl. Publikuje m.in. w Tygodniku Katolickim "Niedziela", w miesięcznikach "List", "Biblia krok po kroku", "Msza Święta" oraz "Żywe Słowo".

Nagrania jego homilii znaleźć można na portalu profeto.pl. Jest autorem książek: "Jestem z wami przez wszystkie dni... Kompendium liturgiczne w pytaniach i odpowiedziach" oraz "W głębi... Posługa i formacja animatora liturgicznego".

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Miesięcznik Egzorcysta

saletyni.pl

Tak Rodzienie

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Wrocław

Tygodnik Niedziela

Radio Głos

Siódma - Dziewiąta

Jasnogórska Rodzina Różańcowa

Radio Fara

Katolickie Radio Podlasie

Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne

Radio Niepokalanów

Radio FIAT

Sercanki

Radio Jasna Góra

Tabor

Radio RDN

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/

Rozaniec.eu

Pomoc kościołowi w potrzebie

Radio doxa