żywa Wiara

KsiążkiZOBACZ WSZYSTKIE

Stefek. Opowiadania o dzieciństwie Stefana Kardynała Wyszyńskiego

autor: Piotr Kordyasz

Stefek. Opowiadania o dzieciństwie Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Książka skierowana do najmłodszych czytelników, ilustrowana w kolorze, wypełnia lukę, która istniała dotychczas w biografii dotyczącej osoby Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Autor stworzył opowiadania urzekające klimatem domu rodzinnego Państwa Wyszyńskich. Prostota, skromność, wzajemny szacunek i miłość, głębokie ukochanie spraw ojczyzny, Kościoła Chrystusowego i Matki Bożej - wszystkie te cechy odnajdujemy w dojrzałej osobowości wielkiego Prymasa.

Zawarte w krótkich opowiadaniach zdarzenia są autentyczne i pochodzą głównie z przekazu najbliższej rodziny Prymasa Tysiąclecia, bliskich współpracowników Prymasa Tysiąclecia, którym przy różnych okazjach przytaczał wspomnienia z domu rodzinnego oraz autoryzowanych zapisów publicznych wypowiedzi samego Sługi Bożego.

Jej urok polega na tym, że spotykamy tu nie wielkiego męża stanu, niezłomnego obrońcę Kościoła w Polsce, ale dziecko. Składa się na nią wiele żywych obrazów z życia rodzinnego przyszłego Księdza Kardynała, z udziałem i ze słowami wszystkich najbliższych(…). Dla wielu będzie to na pewno wzruszająca lektura.

Ks. Jan Twardowski

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Miesięcznik Egzorcysta

saletyni.pl

Tak Rodzienie

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Wrocław

Tygodnik Niedziela

Radio Głos

Siódma - Dziewiąta

Jasnogórska Rodzina Różańcowa

Radio Fara

Katolickie Radio Podlasie

Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne

Radio Niepokalanów

Radio FIAT

Sercanki

Radio Jasna Góra

Tabor

Radio RDN

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/

Rozaniec.eu

Pomoc kościołowi w potrzebie

Radio doxa