żywa Wiara

KazaniaZOBACZ WSZYSTKIE

Nie lękaj się...

autor: o. Augustyn Pelanowski

użytkownik: AgnL z dnia: 2015-02-07

Chęć bycia perfekcyjnym sprawia, że nieustannie towarzyszy nam lęk, czy spełnimy oczekiwania naszego otoczenia, czy też nasze własne oczekiwania stawiane sobie. Dążenie do bycia mądrymi, pięknymi, do posiadania idealnego ciała, super intelektu sprawia, że pojawia się pycha. To właśnie pycha żąda od nas być bezbłędnym, nieomylnym. A przecież Bogu nie chodzi o to, byśmy byli najlepsi. Bóg chce, żebyśmy byli prawdziwi. To pycha rodzi lęk..., lęk to nieobecność Boga, strach, ciemność... A ciemność to grzech. Jezus staje przy nas, przynosi nam swój pokój i mówi "nie lękaj się". Jeżeli potrafisz Go dostrzec - doznasz uzdrowienia...  
29:37
Nie lękaj się...... (nr 1)

Komentarze (1)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

~agnieszka marta

07.12.2014, godz.17:35

Panu Bogu dziękuję za słowa usłyszane dzisiaj w kazaniu. Nie jestem w stanie wyrazić, co czuję. Wiem, że otworzyłam to kazanie choć przez przypadek, to jednak nie przypadkowo. Dziękuję Duchowi Świętemu za natchnienie dla mnie ale i dla ojca, który jest autorem kazania. Sama jestem lekarzem psychiatrą, doświadczam w swojej pracy obecności Boga. Polecając potrzebujących Panu sama jestem "kuszona". Myślę, że słów płynących stąd potrzebuje większość dusz ludzkich. Będę gorąco polecać je innym. Niech Pan Bóg błogosławi Ojcu ale i wszystkim osobom, dzięki którym słowa te są upowszechnione. Szczęść Boże.