żywa Wiara

KazaniaZOBACZ WSZYSTKIE

W życiu najważniejsza jest …

autor: O. Mirosław Bijata OSPPE

użytkownik: Admin z dnia: 2013-04-22

O. Mirosław Bijata podczas rekolekcji, które wygłosił w Bazylice OO. Bernardynów w Rzeszowie poruszał wiele ważnych tematów. Mówił o hierarchii wartości w życiu człowieka, o wierze, śmierci, zmartwychwstaniu, kruchości i przemijalności, modlitwie jako próbie nawiązania osobistej relacji z Bogiem, o powierzeniu życia Chrystusowi, o radości bycia chrześcijaninem i zagrożeniach duchowych, o nawróceniu, fałszywym obrazie Boga pochodzącym z grzechu przeciwko drugiemu przykazaniu „Nie będziesz brał imienia Pana Boga swego nadaremno”. O wiarołomnych przysięgach, o wypowiadaniu się na błahe tematy bezmyślnie wplatając w nie Boże imię. O łamaniu przykazania również wówczas, kiedy oskarżamy Boga o nasze niepowodzenia, nieszczęścia, kiedy obwiniamy Go, osądzamy, „szemramy”, powątpiewamy w Jego miłosierdzie.  Klamrą spajającą całość jest troska o duchowy wzrost ku Chrystusowi na drodze coraz bardziej dojrzałej i pogłębianej wiary.
32:35
W życiu najważniejsza je... (nr 1)
20:55
W życiu najważniejsza je... (nr 2)
13:41
W życiu najważniejsza je... (nr 3)

Komentarze (1)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

~hal56@op.pl

21.04.2013, godz.08:54

Słuchając rekolekcji głoszonych przez o.Mirosława Bijatę dostrzegłam owoców modlitwy w moim życiu za tego kapłana""MARGARETKĄ""od 14 lat tzn,od kiedy wyjechał z posługi we Włodawie.Trwam wiernie w modlitwie i dziękuję Panu Bogu za treści tych rekolekcji i o.Mirosława Bijatę. Polecam Jego dalszą posługę TEMU,który jest w życiu NAJWAŻNIEJSZY.....