żywa Wiara

KatechezyZOBACZ WSZYSTKIE

Uważaj na sekty

autor: Robert Tekieli

użytkownik: Admin z dnia: 2014-10-11

Gościem jednego z cyklicznych spotkań w ramach katechez audiowizualnych odbywających się w Klasztorze oo. Bernardynów w Rzeszowie, był Robert Tekieli, dziennikarz, od 27 lat zajmujący się komunikacją społeczną, a od 10 lat - zagrożeniami duchowymi ukrytymi we współczesnej kulturze. Tematem tego spotkania były zagrożenia ze strony sekt. Nasz gość ostrzegał, że sekty prowadzą do zniewolenia człowieka, stanowiąc jedno z największych zagrożeń życia duchowego. Mogą ukrywać się pod wieloma postaciami, m.in. grup samopomocowych, kursów bądź szkół językowych, fundacji udzielających wsparcia osobom niepełnosprawnym, ruchów religijnych. Robert Tekieli podkreślał, że werbunkowi ulegają nie tylko osoby niewykształcone czy słabe psychicznie, ale często ich ofiarą padają ludzie z wysokim stopniem inteligencji, rozsądni, mocno stąpający po ziemi.

---------------------------
Jeśli podobał ci się ten materiał i chcesz wesprzeć naszą działalność w przygotowaniu kolejnych katechez audiowizualnych, prosimy o złożenie darowizny na konto naszej fundacji.

zobacz powiązane artykuły

Komentarze (4)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

~Antek

08.07.2014, godz.17:13

Przylaczam sie do pochwal. Pan Tekieli potrafil przekazac wiele cennych uwag, np. tych o modlitwie i medytacji. Widze, ze Chrzescijanstwo ma nam wiecej do zaproponowania niz nawet wszystkie "skarby tego swiata". Dziekuje za sposobnosc wysluchania.

~Kasia

10.10.2013, godz.17:38

Jestem zachwycona wypowiedzią.Polecam z całego serca!Jest dużo tematów interesujących!

~Ola

08.03.2013, godz.05:51

Jestem pełna podziwu dla Pana wiedzy, dziękuję za katechezę wiele rzeczy mi Pan objaśnił

~Tomek C.

22.01.2013, godz.11:42

Bardzo dobra katecheza! Polecam! Poruszone jest wiele ważnych tematów!

Powiązane artykuły

Pytania do egzorcysty cz. 1

Pytania do egzorcysty cz. 1

autor: ks. Andrzej Grefkowicz - rozmawiał Robert Tekieli

Ks. Andrzej Grefkowicz odpowiada na pytania prowadzącego, dotyczące jego posługi jako egzorcysty oraz omawia zagrożenia duchowe, na jakie narażony jest współczesny człowiek.

dodano: 2014-10-19 Admin
Komentarzy (0)
Pytania do egzorcysty cz. 2

Pytania do egzorcysty cz. 2

autor: Ks. Antoni Zieliński - rozmawiał Robert Tekieli

W tej części „pytań do egzorcysty” poruszone zostały tematy związane z niekonwencjonalną medycyną. Ks. egzorcysta wyjaśniał jaki wpływ na naszą duchowość ma noszenie amuletów,...

dodano: 2014-10-19 Admin
Komentarzy (4)
Ukryte zagrożenia duchowe cz. 2 - tarot, joga

Ukryte zagrożenia duchowe cz. 2 - tarot, joga

autor: Robert Tekieli

Tym razem Robert Tekieli zaprosił do rozmowy człowieka zajmującego się problematyką sekt i grup psychomanipulacyjnych. Mówił on o swoich doświadczeniach związanych z uzależnieniem od okultyzmu....

dodano: 2012-07-22 Admin
Komentarzy (0)
Ukryte zagrożenia duchowe cz. 5 - sztuki walki

Ukryte zagrożenia duchowe cz. 5 - sztuki walki

autor: Robert Tekieli

Młodzież chętnie uprawia dziś wschodnie sztuki walki. Trudno wprost uwierzyć, że i to może być niebezpieczne! - niestety, sztuki walki mogą powodować otwarcie na rzeczywistość demoniczną mówi ks....

dodano: 2012-07-22 Admin
Komentarzy (0)
Zagrożenia duchowe

Zagrożenia duchowe

autor: Robert Tekieli

Konferencja Roberta Tekieli o zagrożeniach duchowych. Autor porusza następujące tematy: hatha joga, tarot, wróżbiarstwo, maski afrykańskie, amulety, homeopatia, przedmioty poświęcone bóstwom,...

dodano: 2014-11-21 Admin
Komentarzy (2)
Jezus na Lodowisku

Jezus na Lodowisku

autor: Robert Tekieli

Przejmujące świadectwo Roberta Tekieli, wygłoszone podczas spotkania "Jezus na Lodowisku" w 2014 r. Posłuchajcie jak Pan Bóg walczył o niego, i jak teraz nim się posługuje! Polecamy!

dodano: 2017-03-18 KlaW
Komentarzy (0)