żywa Wiara

KatechezyZOBACZ WSZYSTKIE

Ojcostwo czy dziadostwo?

autor: Franciszek Kucharczak

użytkownik: Admin z dnia: 2014-10-18

Na pytanie, jak powinno wyglądać ojcostwo, by nie być dziadostwem, starał się odpowiedzieć Franciszek Kucharczak, gość kolejnej katechezy audiowizualnej w Bazylice oo. Bernardynów w Rzeszowie.

"Prawdziwym ojcem może być tylko mężczyzna, który ma odpowiednie cechy, a nie jest Piotrusiem Panem. Niestety dziś przybywa osób, które nie chcą dorosnąć, są nieodpowiedzialne, pragną realizować tylko swoje zachcianki. Istnieje ponadto niebezpieczeństwo zatarcia różnic między kobietą i mężczyzną, co w efekcie może spowodować, że zabraknie prawdziwych ojców i matek" - przekonywał felietonista "Gościa Niedzielnego", mąż i ojciec dwóch synów.

---------------------------
Jeśli podobał Ci się ten materiał i chcesz wesprzeć naszą działalność w przygotowaniu kolejnych katechez audiowizualnych, prosimy o złożenie darowizny na konto naszej fundacji.

20:00
Ojcostwo czy dziadostwo?... (nr 1)
20:00
Ojcostwo czy dziadostwo?... (nr 2)
13:52
Ojcostwo czy dziadostwo?... (nr 3)

zobacz powiązane artykuły

Komentarze (2)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

~Irek B

22.12.2012, godz.15:53

Troszczmy się wpierw o Pana Boga a On zatroszczy się o Nas i sprawi by ojcostwo nie było dziadostwem. Dzięki wielkie!

~młody

28.11.2012, godz.18:30

Bardzo dobra katecheza!

Powiązane artykuły

Ojcostwo zagrożone

Ojcostwo zagrożone

autor: Jacek Pulikowski

Dr Jacek Pulikowski w swoim artykule uświadamia skalę skutków ojcostwa. Ma głębokie przekonanie, że losy świata zależą, od wymiaru ojcostwa. Od męskiej miłości i odpowiedzialności. Następnie...

dodano: 2014-11-22 Admin
Komentarzy (0)
Siła Mężczyzny

Siła Mężczyzny

autor: Roy Hendy

Materiał ze spotkania mężczyzn, którego gościem był Roy Hendy - wieloletni ewangelizator, misjonarz, lider grupy Żniwiarze, która jest katolicką organizacją zrzeszającą mężczyzn w Wielkiej Brytanii.

dodano: 2014-10-19 Admin
Komentarzy (0)
Żeby wszystkim w rodzinie żyło się lepiej

Żeby wszystkim w rodzinie żyło się lepiej

autor: Jacek Pulikowski

Tej konferencji powinien wysłuchać każdy mężczyzna. W szczególności ten, który jest ojcem, mężem. Każdy mężczyzna, dla którego ważne jest, by żyć w rodzinie, która jest oparciem w trudnych...

dodano: 2014-10-10 Admin
Komentarzy (0)