żywa Wiara

KatechezyZOBACZ WSZYSTKIE

Niewygodna Ewangelia, czyli kobieta nie jest grzechem

autor: s. Anna Bałchan

użytkownik: Admin z dnia: 2014-10-25

Siostra Anna Bałchan podczas spotkania dzieliła się swoimi doświadczeniami z pracy terapeutycznej z prostytutkami. Podkreślała, że nie można ich oceniać dopóki nie pozna się motywów, które popchnęły je do tego procederu. Wiele z nich nie widziało wyjścia z trudnej sytuacji materialnej, inne doświadczały przemocy domowej. Pozbawione wszelkiej nadziei i perspektyw na poprawę swego losu, „poszły na ulicę”. Są również kobiety, które nie zaznały ojcowskiej miłości i szukają oparcia w starszych mężczyznach. Zastanawiała się nad problemem odpowiedzialności za prostytuowanie się kobiet. Współczesne wzorce kulturowe, styl życia skłaniają dziewczęta, często nastolatki do prostytucji. Konsekwencje są dramatyczne i pozostawiają ślad na całe życie. Gdyby nie pomoc takich osób jak s. Anna Bałchan, wiele z tych kobiet prawdopodobnie skończyłoby tragicznie. Opowiadając wstrząsające historie, wielokrotnie zaznaczała, że tylko prawdziwa miłość może uleczyć ludzkie relacje. 
 
---------------------------
Jeśli podobał Ci się ten materiał i chcesz wesprzeć naszą działalność w przygotowaniu kolejnych katechez audiowizualnych, prosimy o złożenie darowizny na konto naszej fundacji.

20:00
Niewygodna Ewangelia, cz... (nr 1)
20:00
Niewygodna Ewangelia, cz... (nr 2)
20:00
Niewygodna Ewangelia, cz... (nr 3)
10:49
Niewygodna Ewangelia, cz... (nr 4)

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.