żywa Wiara

KatechezyZOBACZ WSZYSTKIE

Kto zabił Jezusa?

autor: Paweł Lisicki

użytkownik: KlaW z dnia: 2017-03-18

Może czasem pojawia się w Twojej głowie pytanie: Kto zabił Jezusa? Kto dokonał, z ludzkiego punktu widzenia, tak okrutnego czynu? Kto ponosi za to winę? Kto chciał Jego śmierci? Na pewno nie jest to proste pytanie, szczególnie w tym wielkopostnym czasie, gdzie przygotowujemy się do przeżycia Triuduum Paschalnego. Przychodzi nam jednak z pomocą Paweł Lisicki, redaktor i publicysta tygodnika „Do Rzeczy”, gość jednej z katechez audiowizualnych odbywających się w Rzeszowie. W krótkim wystąpieniu, w sposób naukowy odpowiedział na pytania związane z meką i śmiercią Jezusa. Przytoczył  wiele naukowych i ciekawych dowodów na to, w jaki sposób i przez kogo dokonało się cierpienie Boga - Człowieka. Pokazał nam zupełnie inne spojrzenie do zrozumienia tych wydarzeń niż te, o których słyszeliśmy na katechezie w szkole, czy podczas homilii w kościele. Chcesz jeszcze głębiej wejść w przeżywanie Wielkiego Postu? Jest na to niepowtarzalna okazja! Zachęcamy do wysłuchania katechezy i zgłębienia tematu Pasji Jezusa.

 

---

Jeśli podobał Ci się ten materiał i chcesz wesprzeć naszą działalność w przygotowaniu kolejnych katechez, audiowizualnych prosimy o złożenie darowizny na konto naszej fundacji.

 

 

 

34:27
Kto zabił Jezusa?... (nr 1)
35:09
Kto zabił Jezusa?... (nr 2)
16:38
Kto zabił Jezusa?... (nr 3)

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.