żywa Wiara

KatechezyZOBACZ WSZYSTKIE

Uzdrowiona za wstawiennictwem Jana Pawła II

autor: Floribeth Mora Diaz

użytkownik: KlaW z dnia: 2016-02-06

„Usłyszałam: „Wstań, nie bój się.” Największym zaskoczeniem dla mnie było, jak z obrazu, który mam na ścianie, wysunęły się jakby ręce papieża Jana Pawła II (…). Odpowiedziałam: Tak, Panie. Podniosłam się tego dnia i do tej pory jestem na nogach…”. Tak opisuje tamto wydarzenie Floribeth Mora Diaz – Kostarykanka uzdrowiona za wstawiennictwem papieża Polaka. Miała nieoperacyjnego tętniaka mózgu i szanse na co najmniej kilka tygodni życia. Lekarze stwierdzili, że poza farmakologicznym uśmierzeniem bólu, nic już nie można zrobić.

Historię Floribeth uznano za cud potrzebny do kanonizacji Jana Pawła II. Trybunał kanoniczny powołany do zbadania domniemanego zdarzenia uznał, że doszło do cudu uzdrowienia, niewytłumaczalnego z medycznego punktu widzenia. Po dwóch latach badań, w 2013 roku, papież Franciszek uznał cud i wydał zgodę na kanonizację Jana Pawła II.

---

Jeśli podobał Ci się ten materiał i chcesz wesprzeć naszą działalność w przygotowaniu kolejnych katechez, audiowizualnych prosimy o złożenie darowizny na konto naszej fundacji.

 

 

33:35
Uzdrowiona za wstawienni... (nr 1)
11:03
Uzdrowiona za wstawienni... (nr 2)

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.