żywa Wiara

Kalendarium wydarzeńZOBACZ WSZYSTKIE

Kalendarium wydarzeń

NOTRE - DAME PŁONIE

NOTRE - DAME   PŁONIE

Prowadzący: reżyser: Jean-Jacquesa Annaud,

Rodzaj: film

Data: 2022.08.19 - 2022.08.19

Godzina: 18:00

Miejscowość: Kino

Miejsce wydarzenia: Kino

Strona internetowa: www.youtube.com/watch?v=vqWj0Auj6v8

Nowy film jednego z największych reżyserów współczesnego kina Jean-Jacquesa Annaud, twórcy filmów „IMIĘ RÓŻY”, „Siedem lat w Tybecie”, „Wróg u bram”.
Zrealizowana z niezwykłym rozmachem, wstrząsająca prawdziwa historia walki o ocalenie jednego z najświętszych miejsc Europy oraz bezcennych relikwii chrześcijaństwa.
W jednej z głównych ról zobaczymy Maximiliena Seweryna (syn Andrzeja Seweryna). NOTRE – DAME PŁONIE w kinach od 19 sierpnia!
Siła odwagi i wiary zwykłych ludzi w starciu z potęgą niszczycielskiego żywiołu.
Ten dramat wydarzył się w poniedziałek 15 kwietnia 2019 roku. Wielu odebrało pożar jak zdarzenie symboliczne a nawet profetyczne. Nie tylko katolicy wstrzymali oddech obserwując setki strażaków stających do walki z żywiołem. Warunki były niezwykle trudne, ponieważ ogień rozprzestrzeniał się na trudno dostępnym poddaszu, a stawka ogromnie wysoka, bo chodziło nie tylko
o ocalenie jednej z najwspanialszych budowli sakralnych na Ziemi, ale także bezcennych relikwii. W skarbcu katedry przechowywana jest między innymi korona cierniowa Chrystusa.
Mury „Matki Wszystkich Katedr” przetrwały, ale wtedy były momenty, w których wydawało się, że odwaga, doświadczenie i specjalistyczny sprzęt mogą nie wystarczyć do uratowania Notre Dame. Wokół katedry gromadziły się tysiące wiernych, by modlitwą wesprzeć bohaterów. Ten film pokazuje siłę wiary i modlitwy zwykłych ludzi w starciu z potęgą niszczycielskiego żywiołu.
Produkcja: Francja, 2022
Gatunek: dramat
Reżyseria: Jean-Jacques Annaud
Scenariusz: Jean-Jacques Annaud, Thomas Bidegain
Obsada: Samuel Labarthe – Generał Gontier, Jean-Paul Bordes – Generał Gallet, Mikael Chirinian – Laurent Prades, Garlan Le Martelot – Administrator katedry Aurelien,
Dimitri Storoge – Kapitan Francis, Jeremie Laheurte – Adiutant Joel, Maximilien Seweryn – Oficer Reynald, Pierre Lotin – Pułkownik Alexandre, Ava Baya – Strażaczka Marie-Eve
Nathan Gruffy – Strażak Victor, Vassili Schneider – Kapral Sandro
Dystrybucja: Monolit Films i Rafael Film
Premiera kinowa: 19 sierpnia

TAGI: Notre-Dame płonie Jean-Jacques Annaud