żywa Wiara

FilmyZOBACZ WSZYSTKIE

Dowód osobisty. Rekolekcje kapłańskie z ojcami Enrique i Antonello

autor: Enrique Porcu i Antonello Cadeddu

użytkownik: Admin z dnia: 2018-03-28

"Obudź się! Bo kiedy jeden kapłan się budzi, czyni różnicę w całej historii" - mówią do kapłanów ojcowie Enrique Porcu i Antonello Cadeddu.

Jezus wyprowadza nas z naszych zabezpieczeń, schematów i powołuje do czegoś więcej, do wypłynięcia na głębię! Pomimo tego, że się opieramy, że początkowo nie chcemy, że się boimy... Duch Święty pragnie, byśmy byli wolni w Nim i bez lęku szli przez życie prowadzone przez Niego. To oznacza życie w ciągłej przygodzie i to, że Ktoś Inny - Bóg - jest reżyserem. I do tego Ciebie, drogi kapłanie, a także drogi słuchaczu, zaprasza Bóg !!!

W Ewangelii Łukasza Jezus przedstawia swój dowód osobisty: "Powiedzcie Janowi: głusi słyszą, niewidomi widzą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Dobrą Nowinę." Czy takie jest Twoje kapłańskie posługiwanie? To zachęta, by realizować je tak, jak realizował je Jezus - bo to jest Jego kapłaństwo.

Charyzmatyczny wymiar posługi to nic nowego - to odkrycie tego co było i wciąż jest. Ojcowie zachęcają by przyjmować charyzmaty i posługiwać się nimi we wszystkich obszarach duszpasterstwa.

Nowa ewangelizacja w Polsce ma szczególny wymiar. "Wierzymy, że naród Polski ma szczególną łaskę i że księża z Polski mają powołanie dla całego świata. Wierzymy, że Polska jest wielkim spichlerzem powołań dla całego świata." - mówią ojcowie Enrique i Antonello.

Jezus, Jezus... - śpiewają Rzeszowskie Wieczory Uwielbienia.

Film jest reportażem z rekolekcji kapłańskich prowadzonych przez ojców Enrique Porcu i Antonello Cadeddu w diecezji szczecińsko-kamieńskiej 26 lutego 2015 r.