żywa Wiara

Rozważania na temat życiaZOBACZ WSZYSTKIE

Podwieczorek Miłosierdzia w Twoim domu?

Nasze gniazdko rodzinne to miejsce, w którym przebywamy, jemy, śpimy i spełniamy różne uczynki poprzez rozmowy, pocieszanie naszych bliskich w cierpieniach i problemach, ale także wykonując różne obowiązki domowe od tych prozaicznych do tych wielkich. To nasz dom, w który przyjmujemy gości, organizujemy różne spotkania z okazji imienin chociażby. Co możemy jeszcze zorganizować w naszym domu?

Firma Testin z Rzeszowa jest pomysłodawcą inicjatywy Podwieczorków Miłosierdzia. Główna idea tych wyjątkowych spotkań zrodziła się w 2016 roku. Są to chrześcijańskie spotkanie z ludźmi takimi, jak Ty. Dzięki bardzo dobrej współpracy z parafianami z parafii pw. św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie pomysł mógł być wdrożony w życie właśnie w domostwach różnych osób. Każda rodzina organizuje takie spotkanie, w którym zaprasza znajomych, przygotowuje podwieczorek (herbatę, kawę, ciastko itp.) i podczas tego wieczoru odbywa się wspólna modlitwa do Bożego Miłosierdzia, rozważanie fragmentów z dzienniczka św. Faustyny oraz ciekawe rozmowy na temat tego daru Bożego, jakim jest Miłosierdzie. W trakcie takich spotkań można przemyśleć, co mogę zrobić dla bliźniego, aby spełnić wobec niego uczynek miłosierdzia. 

"Poznacie ich po ich owocach..." (Mt 7, 16) - pisze ewangelista św. Mateusz. 

Właściciel firmy Testin zapoczątkował te podwieczorki, aby można było wypełnić Słowo Boże. Każdy nasz czyn, jeśli nie ma odzwierciedlenia w miłości bliźniego nie może być traktowany, jako dobry owoc. Każdy gest, słowo muszą mieć korzenie u podstaw wiary w Jezusa, jako Tego, który z miłości do człowieka i dla jego zbawienia umarł na krzyżu i dał w ten sposób wyraz Bożego Miłosierdzia.

Jeśli jesteście zainteresowani takim rodzajem spędzania czasu w gronie przyjaciół, znajomych czy w gronie najbliższej rodziny to wejdź na stronę http://podwieczorekmilosierdzia.pl/ i skontaktuj się z organizatorami.

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Roman Rzońca

Redaktor

Rozważania na temat życia

rozwiń opis

Rozważania na tematy życia, śmierci, wiary i istnienia. Jezus jest moim Panem, a mój cel to zbawienie. Najważniejszym dniem w moim życiu to dzień mojej śmierci...

kontakt ze mną

załóż bloga

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Miesięcznik Egzorcysta

saletyni.pl

Tak Rodzienie

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Wrocław

Tygodnik Niedziela

Radio Głos

Siódma - Dziewiąta

Jasnogórska Rodzina Różańcowa

Radio Fara

Katolickie Radio Podlasie

Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne

Radio Niepokalanów

Radio FIAT

Sercanki

Radio RDN

Tabor

Radio Jasna Góra

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/

Rozaniec.eu

Pomoc kościołowi w potrzebie

Radio doxa

Ikarto.pl