żywa Wiara

JudaZOBACZ WSZYSTKIE

Modlitwa Jabesa

Modlitwa Jabesa
Czym jest błogosławieństwo?

Błogosławienie jest czynnością Boską, która daje życie i której źródłem jest Ojciec. Jego błogosławieństwo jest równocześnie słowem i darem. Błogosławieństwa są odpowiedzią na naturalne pragnienie szczęścia. Pragnienie to ma Boskie pochodzenie. Bóg wszczepił je w serce człowieka, by przyciągnąć je do siebie, ponieważ tylko On może je zaspokoić. 
Błogosławieństwo jest radością z tego że jestem, że żyję, że mogę cieszyć się swoim istnieniem, jest spełnieniem, szczęściem, budowaniem swojej wartości, powodzeniem.

Jak Jabes modlił się o błogosławieństwo?

"A Jabes wołał do Boga Izraela tymi słowy:
Obyś mi prawdziwie błogosławił
i poszerzył moje granice,
oby ręka twoja była ze mną
i obyś zachował mnie od złego,
aby mnie ból nie dotknął.
I Bóg spełnił jego prośbę" - 1Krn 4:10

Kim mógł być Jabes, którego imię oznacza również "ból"?
Może był przeklęty przez matkę, może niechciany, a może ośmieszony, naznaczony, napiętnowany do końca życia, bez szans na zmianę. Może Jabes był wyśmiewany, odrzucany, poniżany, samotny...

Natomiast Jabes miał coś więcej. Miał pragnienie i desperację do tego, aby jego życie zmieniło się! Dlatego tak mówił do Boga:

1. Obyś mi prawdziwie błogosławił

Ojcze! Proszę, błogosław mi! Błogosławi mi najhojniej jak potrafisz! Z całych swoich sił!"
Jabes w odróżnieniu od wspomnianych mężów Bożych wyróżnił się jeszcze czymś. On zaufał Bogu w kwestii czym to błogosławieństwo ma być. Ufał, że Bóg sam będzie wiedział co dla niego będzie najlepsze i właśnie o to najlepsze się modlił. Jabes pozwolił Bogu, aby Bóg spełnił swoje marzenia co do niego, a nie odwrotnie!

2. Obyś poszerzył moje granice

Z pewnością urodziłem się dla czegoś więcej niż to co mam i czego doświadczam. Dlatego proszę cię Panie weź wszystko co powierzyłeś mojej trosce i powiększ, abym mógł dotykać więcej osób dla twojej chwały.

4. "Oby ręka twoja była ze mną!"

Prosił aby jego serce nie wbiło się w pychę. 
"Ja jestem twoim Bogiem i nadal nim będę, a nie ma nikogo, kto by mógł wyrwać z mojej ręki" - Iz 43:13
Panie proszę, pomóż mi abym sobie z tym błogosławieństwem poradził i abym zawsze pamiętał, że mam je od ciebie!

5. "Obyś zachował mnie od złego"

Kiedy nasze granice poszerzają się i nasz wpływ rośnie, nasz wróg diabeł również zaczyna się nami bardziej interesować gdyż stajemy się dla niego większym zagrożeniem.

6. "Aby mnie ból nie dotknął"

Aby odmienił jego życie z nędzy i przekleństwa do błogosławieństwa i chwały.  Jest to prośba o uwolnienie! Można ją sparafrazować tak: "Panie zakończ czasy prześladowania, smutku i samotności w moim życiu. Daj nowe życie i nowe imię! Nową tożsamość!"
Spraw, żeby rany jego serca zamieniły się w charyzmaty w skarby którymi mógłby służyć innym. Żeby jego rany go nie zabiły ale aby przez te rany wypływała Boża łaska dla niego i innych ludzi

I Bóg spełnił jego prośbę. 

Jeśli masz pragnienie zmiany swojego życia, módl się jak Jabes i czekaj na owoce...

Błogosławieństwa +

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.