żywa Wiara

ArtykułyZOBACZ WSZYSTKIE

Gdy chronić ma czerwona nitka. Po nitce do kabały

autor: Dr Hanna Karp

użytkownik: Admin z dnia: 2013-03-19

Moda na hollywoodzką kabałę przywędrowała do nas przed kilkoma laty. Wcześniej kolorowa prasa w Polsce zamieszczała zdjęcia gwiazd z niepozorną czerwoną nitką zawiązaną na przegubie lewej ręki. Wśród znakomitości paradujących z niteczką znaleźli się m.in.: 
Kylie Minogue, Michael Jackson, Naomi Campbell, Britney Spears, Demi Moore, David Beckham, Victoria Beckham, Goldie Hawn, Kurt Russell, Madonna.

Początkowo polscy
 czytelnicy nie bardzo wiedzieli, o co chodzi. Jednak gdy czerwone nitki (Red String) zaczęli nosić i polscy aktorzy, piosenkarze, sportowcy, a nawet politycy, sprawa się nieco wyjaśniła. Czerwony gadżet pojawił się na przegubie m.in.: Katarzyny Figury, Kayah, Maryli Rodowicz, Agnieszki Maciąg, Edyty Herbuś, Marii Wiktorii Wałęsy, ale też i socjologa prof. Pawła Śpiewaka czy lidera liberalno-
-lewicowej partii, Janusza Palikota. Kiedy nitkę zauważono u jego partyjnego kolegi Roberta Biedronia, wielu internautów uznało, że coś tu jest nie tak, bo w specyficznej odmianie hollwywoodzkiej kabały nić zawija się wokół lewego nadgarstka. Biedroń, wrzucając głos do urny, ostentacyjnie prezentował nitkę na prawym przegubie – co zostało udokumentowane i jest utrwalone w sieci.

Jak tłumaczą znawcy z Kabbalah Center, ważne jest, aby nitka była noszona na lewej ręce, bo to ona uznana jest za przyjmującą, zarówno na poziomie ciała, jak i na poziomie duszy. Nitka zaś ma umożliwić żywe połączenie z ochronnymi energiami i rozwój wewnętrznego potencjału. Praktyka ta ma chronić przed wpływem „złego oka”, które uznaje się za potężną negatywną siłę. W Polsce przez stulecia takie magiczne praktyki i gusła uprawiały na wsi kobiety i znachorki, zabezpieczając nowo narodzone dziecko przed rzuceniem uroku.

Na ból gardła i złą energię

Kolorowe poradniki chętnie przedstawiają właścicieli „mistycznej” nitki. Maryla Rodowicz opowiadała o tym, jak swoją nić otrzymała na Florydzie od menadżera Madonny, a przy tej okazji wysłuchała wykładu guru Madonny, założyciela Centrum Kabały, Philipa Berga. Kiedy w czasie festiwalu w Sopocie złapał ją ból gardła, Centrum Kabbalah miało ofiarować jej dwie butelki cudownej wody – Kabbalah Water. Ból ponoć ustąpił, ale piosenkarka zapewniła, że kabała wcale jej nie wciągnęła, bo nie traktuje jej jak religii, ale jak filozofię życiową.

Okazało się, że magiczna nitka nie uchroniła przed nieszczęściem piosenkarki Kayah, która pożegnała się z narzeczonym Sebastianem Karpielem-Bułecką, gdy ten uznał, że dla jego wybranki „najważniejsza jest kabała”. Kayah podobno „wpadła po same uszy. Od dawna ją namawiali, ale nie ulegała, aż w końcu trafili na jej gorszy moment” – wyznała przyjaciółka artystki gazecie „Świat
&Ludzie”. Magazyn podaje, że piosenkarka „oddaje kilka procent swoich zarobków na kabalistów. Wierzy, że czerwona nitka zapewni jej dobrą energię i nie pozwoli jej i jej najbliższym zrobić krzywdy”. Inna celebrytka, Maria Wiktoria Wałęsa, także studiuje kabałę – prasa prezentowała czerwoną nitkę przewiązaną wokół jej nadgarstka. Pod wpływem nauk komercyjnej kabały znalazła się także jej przyjaciółka Edyta Herbuś.

Córka Lecha Wałęsy, zafascynowana naukami Philipa Berga, jak informuje „Fakt”, jest w stałym kontakcie z ludźmi wyznającymi kabałę i z wielkim zaangażowaniem zgłębia ten system. Wałęsówna tłumaczy gazecie, że dzięki temu wyraźniej widzi przyszłość i życie, że znalazła narzędzie i ludzi, którzy umożliwiają jej rozwój duchowy i pracę nad swoim charakterem. O chrześcijaństwie nic nie wspomniała…

Z nitką do ludzi

Kabbalah Center (mające swój oddział także w Warszawie) formalnie uchodzi za instytucję religijno-edukacyjną propagującą nauki kabały (z siedzibą w Tel Awiwie). Przyciąga ludzi ze świata filmu i rozrywki na równi z Kościołem Scjentologicznym w USA. Członkowie Centrum Kabały nie zgłębiają jednak dianetyki autorstwa Rona Hubbarda, założyciela Kościoła Scjentologicznego, ale mają swoją księgę – „Zohar”. Nie mogą jej oczywiście czytać w oryginale, bo powstała w języku hebrajskim, ale mimo to przywódca Centrum Kabały zaleca wszystkim zakup egzemplarza „Zoharu”, choćby po to, by służył jako ochronny talizman czy amulet. Philip Berg, który ogłosił się największym kabalistą na świecie i odniósł wielki komercyjny sukces, poszukiwaczom kabalistycznej duchowości obiecuje „pomoc w znalezieniu drogi do duchowego świata”. Rzecz jasna, to kosztuje. Na Jerry Hall, eksżonę lidera zespołu „The Rolling Stones”, Micka Jaggera, już nie działały wtajemniczenia, magia ani inne podejrzane tajemne obrzędy, kiedy zażądano od niej, by oddawała na Centrum 10% swoich dochodów. Nie chciała tego zrobić, więc opuściła tę specyficzną wspólnotę.

Odkryj prawdziwą moc kryjącą się za czerwoną nitką i poznaj powody, dla których miliony osób nie wychodzą bez niej z domu – to hasło reklamowe pseudokabalistycznej literatury. O ile można zrozumieć sekciarskie poszukiwania gwiazdeczek goniących za modą, o tyle trudno wyjaśnić ostentację Janusza Palikota czy znanego profesora socjologii, eksposła PO, Pa-
wła Śpiewaka, zawiązujących na ręku czerwoną nitkę przed publicznym występem. Objaśniając w studiach telewizyjnych niemal każdego dnia tajniki polityki, milczą o swoich poszukiwaniach z kręgu magii, reinkarnacji (ta jest tu jednym z dogmatów) i kabalistycznych stanów ekstazy. A szkoda, chyba są to winni swoim słuchaczom i wyborcom…

 

Tomasz Adamek dla „Miesięcznika Egzorcysta”: To jest walka na śmierć i życie.

- Czy wierzę w istnienie osobowego Szatana? No przecież gość kusi mnie codziennie. Nie kusi mnie żona, nie kusi mnie kolega, tylko kusi on. Dlatego uważam, że jeśli przestanę się modlić, to będzie po mnie, bo on tylko czyha na to. A ci, co uważają, że nie mają pokus, to już są po jego stronie – mówi Tomasz Adamek, mistrz świata w boksie zawodowym, w wywiadzie udzielonym specjalnie „Miesięcznikowi Egzorcysta”. Nowy numer pisma właśnie trafił do sprzedaży.

Tematem przewodnim marcowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta” jest joga, czyli technika Medytacji Transcendentalnej, stworzona przez indyjskiego guru – Maharishiego Mahesh Yogi.

Kim był Maharishi? Na czym polega Medytacja Transcendentalna? Skąd wziął się fenomen tej techniki i jej wielka popularność w krajach Zachodu? Czy korzyści, które, według twórcy jogi, mają płynąć z jej regularnego praktykowania, znajdują uzasadnienie w nauce? Odpowiedzi na te i inne pytania czytelnicy znajdą w kolejnych artykułach bieżącego numeru.

Na łamach marcowego wydania „Miesięcznika” bardzo wiele uwagi poświęcono zagrożeniom duchowym czyhającym na tych, którzy fascynują się jogą. W dzisiejszych – pełnych pośpiechu 
i stresów – czasach, wiele osób sięga po jogę, jako ćwiczenia dające relaks strudzonemu ciału 
i umysłowi. Nie wszyscy wiedzą, że technika ta nie ogranicza się tylko do ćwiczeń fizycznych, ale jest również podstawą dalekowschodnich technik medytacyjnych, sprzecznych z nauką Kościoła Katolickiego.

Cytując S. Michaelę Pawlik, OP, autorkę tekstu „Mistyk na marihuanie” – Efekty wschodniej i zachodniej mistyki są całkowicie przeciwstawne. To nie są różne drogi prowadzące na ten sam szczyt, to osiągnięcie całkiem przeciwnych szczytów: szczytu pokory i szczytu pychy! Jedni dochodzą do Prawdy, drudzy do iluzji. Mistyk chrześcijański mówi: Bóg jest wszystkim, ja jestem niczym. Czym jest człowiek wobec Boga? Mistyk wschodni powie zaś: ja jestem wszystkim, przenikam wszystko, jestem bogiem!

To, jak wielkie spustoszenie joga może wyrządzić w naszym życiu potwierdza świadectwo Pawła, który, próbując poradzić sobie z trudną rodzinną historią, skierował się właśnie w stronę jogi. - Joga doprowadziła mnie do rozbicia wewnętrznego, porzucenia tego, co kiedyś dawało mi radość, wreszcie do ogromnej samotności. Stałem się indywidualistą, egoistą, maksymalnie skoncentrowanym na swoim ciele i na umyśle – wspomina Paweł w tekście „Przez Jogę do zniewolenia”.

W marcowym numerze przeczytać można także o tym, jak Bóg za pośrednictwem Maryi zmienia przebieg wojen, o tym, dlaczego karykatura Boga przedstawiona przez Richarda Dawkinsa w książce „Bóg urojony” stała się karykaturą samego autora, o aniołach trzeciej tajemnicy fatimskiej,  fascynującej postaci św. Charbela, ewangelizacji prowadzonej w czasach cywilizacji śmierci oraz o tym, czym dla Chrześcijan powinna być asceza.


Miesięcznik Egzorcysta
 sprzedawany jest w salonach Empik-u, Kolportera, Ruch-u, Relay, Inmedio i Garmond Press. Pismo dostępne jest głównie w punktach z wejściem do środka, czyli tzw. salonach prasowych. Wydawca zapewnia też prenumeratę krajową i zagraniczną. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej „Miesięcznika Egzorcysta”: http://miesiecznikegzorcysta.pl/ oraz na facebookowym profilu pisma:  https://www.facebook.com/MiesiecznikEgzorcysta

 

zobacz powiązane artykuły

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Powiązane artykuły

Zbrodnie w imię Szatana

Zbrodnie w imię Szatana

autor: Leszek Szymowski

Co łączy tragiczną śmierć Madzi z Sosnowca, zabójstwo strażnika więziennego w Sieradzu, rytualne samobójstwa i niedawne strzelaniny w amerykańskich szkołach? Może satanistyczna inspiracja ich...

dodano: 2013-05-03 Admin
Komentarzy (0)
Zaburzenie czy zniewolenie? Kryteria psychologiczne

Zaburzenie czy zniewolenie? Kryteria psychologiczne

autor: Dr Piotr Mamcarz

Kilka miesięcy temu znajomy ksiądz poprosił, abym przeanalizował przypadek pewnej kobiety. W przeddzień wizyty ksiądz otrzymał z telefonu tej kobiety SMS zawierający wulgaryzmy i wyzwiska oraz...

dodano: 2013-05-03 Admin
Komentarzy (0)
Władca pierścienia

Władca pierścienia

autor: Janusz Dorsz

Niektórzy uważają, że działanie pierścienia zaczyna się wtedy, gdy mu się wierzy. Jest to ciekawe spostrzeżenie i nie stoi w sprzeczności z przekonaniem, że wystarczy go nosić. Chodzi o noszenie z...

dodano: 2013-03-19 Admin
Komentarzy (1)
W tym tunelu jest światło

W tym tunelu jest światło

autor: Ks. Jarosław Cielecki

23 listopada 2012 r. w jednym z kościołów w centrum Rzymu przewodniczyłem modlitwie o uwolnienie i uzdrowienie. Uczestniczyło w niej około 2 tys. ludzi, którzy przyjechali z różnych stron Włoch. Na...

dodano: 2013-04-12 Admin
Komentarzy (0)
Ukryte życie wampira

Ukryte życie wampira

autor: Grzegorz Fels

Kiedy przygotowywałem komputerową prezentację na temat satanizmu, odwiedziłem internetowe strony poświęcone Szatanowi (a jest ich naprawdę sporo). A tam ze zdumieniem odkryłem linki do stron...

dodano: 2013-03-19 Admin
Komentarzy (0)
Rozmowy z aniołami

Rozmowy z aniołami

autor: Dr Wincenty Łaszewski

Z objawień udzielonych Marii z Agredy dowiadujemy się wielu niezwykłych prawd, jak choćby tej, że Niepokalana miała za życia na ziemi nie jednego anioła stróża, ale tysiące! Może więc wcale nie...

dodano: 2013-03-19 Admin
Komentarzy (0)
Cuda świętych maronitów

Cuda świętych maronitów

autor: Ks. Jarosław Cielecki

Jestem o. Charbel, przyszedłem, aby cię zoperować. W pewnym momencie Nouhad Al-Chami poczuła na swej szyi ręce zakonnika i wielki ból, ale nie mogła ani krzyczeć, ani się opierać. Święci Charbel i...

dodano: 2013-04-12 Admin
Komentarzy (0)
Płonący różaniec

Płonący różaniec

autor: Dr Wincenty Łaszewski

Kiedy Gladys Herminia Quiroga de Motta – bo tak brzmi całe jej nazwisko – ujrzała stuletnią figurę, wyszeptała: To Matka Najświętsza, która mi się pokazuje! Figura była nieco mniejsza...

dodano: 2013-06-13 Admin
Komentarzy (1)