żywa Wiara

ArtykułyZOBACZ WSZYSTKIE

Święty Mikołaj - człowiek o niezłomnej wierze

autor: Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo

użytkownik: admin z dnia: 2023-10-18

 
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY 2023
„Święty Mikołaj – człowiek o niezłomnej wierze”
IX edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego
dla rodzin z dziećmi oraz uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych.
Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Święty Mikołaj – człowiek o niezłomnej wierze”. Konkurs skierowany jest do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz do uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych, dzieci i młodzieży z całej Polski.
Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej, której tematem jest: ,, Święty Mikołaj – człowiek o niezłomnej wierze”. Tematyka prac powinna być ściśle związana z ideą konkursu, to jest z przedstawianiem sylwetki oraz działalności Św. Mikołaja, biskupa z Myry. 
Udział w konkursie jest bezpłatny. Dla laureatów przewidziane są cenne nagrody oraz dyplomy. Nagrody rozdane zostaną w trzech kategoriach wiekowych. W każdej kategorii:  
I nagroda wynosi 2000 PLN, 
II nagroda – 1000 PLN, 
III nagroda – 500 PLN.
Nagrody pieniężne przydzielane są w formie stypendiów dla laureatów.
 
 
Szczegółowe tematy prac:
1. Przedstaw wizję artystyczną świętego Mikołaja jako człowieka umacniającego wiarę Twoją oraz Twoich koleżanek i kolegów. 
2. Przedstaw wizję artystyczną świętego Mikołaja jako człowieka wierzącego w Kościół Chrystusowy i wskazującego Twoje miejsce w Kościele (Eucharystia, sakramenty, wspólnota).
3. Przedstaw wizję artystyczną św. Mikołaja, najpiękniejszego prezentu duchowego dla Kościoła Chrystusowego – który z jego czynów najbardziej przemówił do Ciebie.
4. Przedstaw wizję artystyczną św. Mikołaja umacniającego wiarę we współczesnym świecie za pomocą uczynków, które znasz z historii o tym świętym.
5. Przedstaw wizję artystyczną św. Mikołaja, który wierzył i kochał Kościół Chrystusowy - jak postać tego świętego może być inspiracją dla głoszenia miłości Chrystusa wśród koleżanek i kolegów.
Harmonogram konkursu: 
Do 19 listopada 2023 r. - przesyłanie prac konkursowych 
5 grudnia 2023 r. - rozstrzygnięcie konkursu,  koncert połączony z galą finałową, który odbędzie się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (przy Placu Teatralnym 1) o godz. 17.00. 
Zgłoszenia i pełne informację o konkursie na stronie www: konkurs-plastyczny.fsd.lublin.pl
Informacje w sprawie konkursu: swmikolaj@fsd.lublin.pl

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.