żywa Wiara

ArtykułyZOBACZ WSZYSTKIE

Kurs łaciny kościelnej

autor: Wydawnictwo JUT

użytkownik: admin z dnia: 2022-11-30

Kurs łaciny kościelnej prowadzony przez ks. prof. dr hab. Artura Katolo wpisuje się w piękną tradycję i kulturę Kościoła katolickiego. Łacina, którą cechuje piękno, bogactwo i zwięzłość, a zarazem swego rodzaju uporządkowanie oraz klasyczna wzniosłość doskonale oddaje głębię modlitwy. To właśnie ten język zapewnił Kościołowi jedność i trwanie w tradycji pomimo burzliwych zmian kulturowych.
Każdy z uczestników kursu otrzyma dostęp do 62 lekcji, zawierających dużo merytorycznej wiedzy przedstawionej w przystępny sposób. Przede wszystkim nacisk jest położony na wymowę i gramatykę, które są niezbędne w komunikacji i posługiwaniu się językiem. Istnieje możliwość uzyskania certyfikatu C1, po uprzednim zaliczeniu egzaminu z wynikiem pozytywnym.
 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.