żywa Wiara

ArtykułyZOBACZ WSZYSTKIE

Zapowiedź październikowego numeru miesięcznika formacyjnego Różaniec

autor: Marcin Rak

użytkownik: MRak z dnia: 2022-10-07

Temat październikowego numeru: Jak paciorki różańca. Przeczytasz w nim:
 
Różaniec to modlitwa powszechnie znana, być może z tego powodu niektórzy z nas jej nie doceniają. Dla innych jest skuteczną obroną przed złem i kluczem do nieba. Jest modlitwą bardzo ważną, skoro Maryja w różnych objawieniach podaje ludziom różaniec i wzywa do jego odmawiania. Może zrodzić się pytanie: cóż jeszcze powiedzieć/napisać nowego, ciekawego na temat różańca? Październikowy numer miesięcznika podejmuje to wyzwanie w sposób ewangeliczny, a więc jak dobry gospodarz ze swego skarbca wydobywa rzeczy nowe i stare. Dowiemy się lub przypomnimy jak powstawała modlitwa Zdrowaś Maryjo, którą tak często powtarzamy, odmawiając różaniec. Warto też zwrócić uwagę, czy odmawiamy ją w sposób prawidłowy w naszych wspólnotach parafialnych, w jedności z całym Kościołem. Pogłębiona modlitwa różańcowa była i jest nie tylko przedmiotem nauczania wielu papieży, ale także ich ukochanym sposobem zwracania się do Matki Bożej. O tym także przeczytamy w miesięczniku.
 
„Udokumentowana historia różańca datuje się od połowy XV w. Wiedzę o wcześniejszych formach Psałterza Maryi zawdzięczamy pięknym legendom i archeologii” – napisał kolejny autor, wskazując na różaniec jako narzędzie przezwyciężenia dziejowych kryzysów. Z kolei w cyklu Chrześcijańskie korzenie Europy w październikowym numerze ukazana została „nasza” święta Królowa Jadwiga, niezwykle odważna i wierząca „Dziewczynka na tronie”. Ponadto, rozmowa o dziele Fundacji Nowego Tysiąclecia, teksty o świętowaniu niedzieli oraz o przebudzeniu Żywego Różańca w Polsce.
 
A także:
- Królowa mędrców i artystów.
- Być najpierw człowiekiem – świadectwo wierzącej lekarki.

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.