żywa Wiara

ArtykułyZOBACZ WSZYSTKIE

Zapowiedź lipcowego i sierpniowego numeru miesięcznika Różaniec

autor: Marcin Rak

użytkownik: MRak z dnia: 2022-07-02

Temat wakacyjnego numeru: Pod płaszczem Matki Bożej. Przeczytasz w nim:

Mało dziś już znane polskie przysłowie wyrażało radę: Szkaplerz noś, na różańcu proś. Czy przypomniana w nim prawda już się zdezaktualizowała? Czy jej mądrość przebrzmiała? Zapewne dla tych, którzy wiary nie mają – tak. W wakacyjnym numerze miesięcznika „Różaniec” chcemy przypomnieć wszystkie obietnice związane z noszeniem szkaplerza. Czy zdajemy sobie sprawę, że św. Jan Paweł II był ambasadorem tej świętej szaty, którą nosił do końca swego życia? Skąd wziął się szkaplerz, kto go może przyjąć i z czyich rąk - te wszystkie tematy warto przywołać w czasie wakacyjnego wypoczynku, gdyż 16 lipca przypada wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej. Mamy nadzieję, że lektura wakacyjnego „Różańca” przyczyni się do tego, iż wiele osób zechce „przyoblec się w Chrystusa”. Zapewne warto,
o czym świadczą przytoczone w numerze wypowiedzi tych, którzy święty szkaplerz przyjęli.

W czerwcu na Jasnej Górze miał miejsce II Ogólnopolski Kongres Różańcowy oraz
X Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca. Oba te wydarzenia zgromadziły ogromną rzeszę osób modlących się na różańcu. Fotorelację z tego spotkania zamieściliśmy w miesięczniku. Warto powrócić do tych treści, by rozważane tajemnice z życia Jezusa i Maryi wypełniały naszą codzienność oraz żebyśmy byli prawdziwie ludźmi różańcowymi!

„Od lipca do września patronuje nam Jagodna, Śnieżna, Zielna i Siewna” – napisał jeden
z autorów, nawiązując do świąt Maryjnych. Dlaczego takie określenia przypisano do Matki Bożej, jaki związek ma Kościół z kwiatami – odpowiedź na łamach miesięcznika.

A także:

- Nowa Perła Kościoła – relacja z beatyfikacji Pauliny Jaricot.

- Komentarze do Ewangelii na wakacyjne miesiące.

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.