żywa Wiara

ArtykułyZOBACZ WSZYSTKIE

Zapowiedź czerwcowego numeru miesięcznika Różaniec

autor: Marcin Rak

użytkownik: MRak z dnia: 2022-06-03

Temat czerwcowego numeru: Królowo pokoju módl się za nami. Przeczytasz w nim:

 

Pokój to cenny Boży dar. Zapewne wobec sytuacji, która ma miejsce na Ukrainie, wzmogły się nasze wysiłki duchowe, by o pokój zabiegać. Maryja w objawieniach w Fatimie, wskazywała modlitwę różańcową, jako oręż, który może zakończyć trwającą wówczas pierwszą wojnę światową. Błagała o codzienny różaniec, przestrzegając przed nową wojenną zawieruchą. „Dzisiaj Ukraina, cała Europa i świat potrzebują cudu, dlatego przyzywajmy z wiarą potężnego orędownictwa Królowej pokoju” – napisał we wstępie do czerwcowego numeru „Różańca” redaktor naczelny ks. Szymon Mucha. Na okładce miesięcznika widnieje przepiękny wizerunek Matki Bożej z Tihaljiny. Objawienia w Medjugorie, to jedno wielkie wołanie Maryi o pokój. Musi on jednak najpierw zapanować między Bogiem a człowiekiem, aby mógł stać się rzeczywistością pomiędzy ludźmi.

 

W naszym świecie bywa i „Nieświęty «święty spokój»” o czym pisze jeden z autorów. Zakochanie się we własnym lenistwie, mury wokół domu, udział w wiecach – to kruche sposoby na zagłuszanie sumienia. Pokój trwały to pokój człowieka sprawiedliwego.

 

A także:

- Modlitwa według polskiej mistyczki Alicji Lenczewskiej.

- Cierpliwość jest cnotą.

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.