żywa Wiara

ArtykułyZOBACZ WSZYSTKIE

Zapowiedź majowego numeru miesięcznika Różaniec

autor: Marcin Rak

użytkownik: MRak z dnia: 2022-05-07

Temat majowego numeru: Iskra, która roznieciła ogień. Przeczytasz w nim:

 

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary i Żywy Różaniec rozwijające się w Kościele katolickim są przykładem owocowania Bożej łaski. Założyła je świecka osoba, która po nawróceniu radykalnie i konsekwentnie poddawała się Bożym natchnieniom. Jej postawa pokory sprawiła, że dzieła, które zainicjowała, rosły na Bożą chwałę, a o niej samej świat zapomniał… Świat mógł nie pamiętać, ale nie Pan Bóg. Paulina Jaricot, która 22 maja 2022 r. ma zostać ogłoszona błogosławioną, jest wzorem świeckiej apostołki, która kochała Kościół całym sercem, choć – jak napisał jeden z autorów majowego numeru „Różańca” – miała wiele powodów, by na niego się obrazić. „Wiedziała, że Kościół jest święty – bo w nim żyje i działa Bóg – i jest grzeszny, bo jesteśmy w nim ty i ja”. Majowy numer „Różańca” ukazuje tę niezwykłą osobę z bardzo wielu perspektyw: jako matkę dwóch wielkich dzieł w Kościele, zgłębiamy jej duchowość opartą na Eucharystii, krzyżu i pobożności maryjnej oraz doceniamy jej geniusz na tle przemian XIX-wiecznej Francji. Warto zapoznać się z nową błogosławioną, bo jak mawiał św. Jan Paweł II „Wszyscy jesteśmy wezwani do świętości i tylko święci mogą odnowić ludzkość”.

 

Miesiąc maj to także czas wspólnego śpiewania Litanii loretańskiej. W „Różańcu” odnajdziemy świadectwa osób, które pielęgnują ten piękny zwyczaj. Związana z tym nabożeństwem troska o kapliczki, stanowiące specyficzny klimat polskiego krajobrazu, wynika z naszej miłości do Matki Najświętszej. Jej chcemy nieść chwałę na „łąkach umajonych, górach oraz dolinach zielonych”.

 

A także:

- Rozważania różańcowe z Założycielką Żywego Różańca.

- Cud w Jadwigowie.

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.