żywa Wiara

ArtykułyZOBACZ WSZYSTKIE

Zapowiedź numeru wakacyjnego miesięcznika Różaniec

autor: Marcin Rak

użytkownik: MRak z dnia: 2019-07-12

Temat wakacyjnego numeru: Na wakacje z Jezusem. Przeczytasz w nim m.in.:

Bezpośrednią inspiracją do powołania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka stało się wezwanie św. Jana Pawła II do rodaków, aby przeciwstawiali się „wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa”. Słowa papieża wypowiedziane w 1978 r. zostały podjęte przez ks. Franciszka Blachnickiego jako szczególne zobowiązanie dla członków Ruchu Światło-Życie. Program Krucjaty sformułowany był już w 1979 r. jako 12-punktowe Abstynenckie Credo Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Krucjata zwana jest też Dziełem Niepokalanej, Matki Kościoła.

Ideą ruchu staje się dążenie do tego, aby – w imię miłości do Niepokalanej – jak najwięcej ludzi podjęło decyzję o całkowitej abstynencji od alkoholu – wyjaśnia Roman Jastrzębski, który wraz z żoną Krystyną odpowiedzialny jest za Diakonię Wyzwolenia, a dokładniej – za animowanie i koordynowanie działań Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w diecezji siedleckiej – pisze Agnieszka Warecka w swoim artykule: „Na straży trzeźwości

Chrześcijaninem jest się wszędzie. W pracy, w domu, podczas zabawy, na ulicy, na wakacjach. Obecność Jezusa ma nas mobilizować, by świadomie i dobrze przeżywać każdą chwilę, również tę mieszczącą się w kategorii „czas wolny”. Czy obecność Jezusa mobilizuje nas do świadomego przeżywania każdej chwili, również tej mieszczącej się w kategorii „czas wolny”? - pisze ksiądz Wojciech Przybylski w swoim artykule: „Z Jezusem na wakacjach”.

A także:

- Wakacje z misją.

- Abstynencja od alkoholu jako wyraz miłości do Niepokalanej.

- Sonda: Jezus na moich wakacjach.

- Morze, góry czy kurz na polu festiwalowym – latem ewangelizatorzy szukają każdej okazji, by dotrzeć z Dobrą Nowiną do tych, którzy odstawili Pana Boga na drugi plan. Jak stać się jednym z nich?

- Loreto nie tylko we Włoszech – zapraszamy na polski szlak kaplic loretańskich.

 

Czytaj „Różaniec”!

Pamiętaj, że na drodze wiary nie jesteś sam!

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.