żywa Wiara

ArtykułyZOBACZ WSZYSTKIE

Antykoncepcja – trucizna ciała i duszy

autor: ksiądz Michael Giesler

użytkownik: MRak z dnia: 2019-01-12

Kiedy Barack Obama sprawował urząd prezydenta USA setki katolickich instytucji w tym kraju pozwało do Sądu Najwyższego jego administrację. Kwestionowano zgodność ustawy zdrowotnej Obama Health Care z obowiązującą Konstytucją. Nie budził żadnych wątpliwości fakt, że zmuszanie pracodawcy do opłacania środków antykoncepcyjnych, których to stosowanie stoi w sprzeczności z wyznawaną przez obywatela wiarą, jest poważnym naruszeniem Pierwszej Poprawki Konstytucji USA. Takie postępowanie podważa jeden z głównych filarów demokratycznego państwa: wolność wyznania i sumienia. Politycy sprawujący władze absolutnie nie mają prawa do zalegalizowania środków, które nie przynoszą nikomu żadnych korzyści, tylko niszczą zdrowie człowieka. Stosowanie środków antykoncepcyjnych dotyczy szczególnie kobiety i ludzkiego życia, które poczęło się w niej.

Prawdą jest, że pigułka antykoncepcyjna niszczy naturalną funkcję reprodukcyjną organizmu kobiety. Ta pigułka jest zupełnie inna od środków stosowanych podczas leczenia nowotworu lub chorób somatycznych. Pigułka hormonalna nie jest ani lekarstwem, ani środkiem, który ma korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Stosowanie lekarstw ma na celu odnowienie lub wzmocnienie ciała, a także wyeliminowanie toksycznego elementu, który jest szkodliwy dla zdrowia. Natomiast pigułka antykoncepcyjna nie działa tak samo jak lekarstwo. Chociaż w przeszłości środki hormonalne były stosowane w celu uregulowania cyklów kobiety to obecnie na rynku są dostępne inne specyfiki, które są skuteczniejsze niż pigułka hormonalna.

Oczywistym jest to, że z konkretnych powodów niektóre matki pragną przesunąć czas poczęcia następnego dziecka. W tym celu istnieją naturalne metody planowania rodziny, które są bezpieczniejsze niż stosowanie środków antykoncepcyjnych.

Z medycznego punktu widzenia stosowanie antykoncepcji może wywołać poważne problemy zdrowotne u kobiet: zaburzenia hormonalne, bezpłodność, podwyższone ciśnienie krwi, depresję i choroby nowotworowe. Co gorsza, jeśli pigułka hormonalna nie zablokuje zapłodnienia, to spowoduje śmierć poczętego dziecka przez stwardnienie ścianki macicy. Z tego powodu pigułka antykoncepcyjna jest środkiem poronnym.

Problem pojawia się wtedy, kiedy zarówno mężczyźni jak i kobiety uważają ciążę za chorobę. Szczególnie taka sytuacja ma miejsce gdy poczęte dziecko jest niechciane. Prawdą jest, że kwestie zdrowotne są przede wszystkim związane z dzieckiem, które rozwija się w łonie matki. Jednak bycie w stanie błogosławionym nie stanowi zagrożenia dla życia matki. Stwierdzenie, że „ciąża to choroba” jest bardzo zniekształconym i przerażającym sposobem myślenia.

W świetle tego wszystkiego nasuwa się pytanie: w jaki sposób można stwierdzić, że antykoncepcja jest „profilaktycznym środkiem dla kobiet” lub „specyfikiem zdrowotnym”, który należy zagwarantować przez ubezpieczenie? Właściwa odpowiedź na to pytanie jest taka: środki antykoncepcyjne nie powinny być pokrywane z pieniędzy podatników, ponieważ one krzywdzą kobiety. Zło antykoncepcji jest jednak znacznie większe.

Pigułka antykoncepcyjna dewastuje nasze rodziny i społeczeństwo od wczesnych lat 60., kiedy to stała się powszechnie dostępna. Antykoncepcja oddziela współżycie seksualne od jego naturalnego celu, jakim jest otwarta na miłość i nowe życie jedność pomiędzy kobietą i mężczyzną w związku małżeńskim. Jeśli współżycie seksualne jest traktowane jako pogoń za przyjemnością to tym samym następuje odrzucenie jego prokreacyjnej i jednoczącej natury. W rezultacie mężczyzna i kobieta są głęboko zranieni, zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym.

W swojej Adhortacji Apostolskiej do Rodziny z 1981, numer 32, która była skierowana do wszystkich, zarówno katolików i niekatolików, święty Jan Paweł II oświadczył, że antykoncepcja jest zafałszowaniem miłości pomiędzy mężczyzną, a kobietą. Ojciec Święty dodał, że takie współżycie, w którym małżonkowie stosują antykoncepcję, nie jest już całkowitym darem z siebie, w którym mąż i żona stają się jednym ciałem. Natomiast święty Paweł VI, papież, w swojej encyklice Humanae Vitae z 1968 roku przepowiedział, że antykoncepcja będzie miała katastrofalny wpływ na całe społeczeństwo. Jego słowa spełniają się tam gdzie środki antykoncepcyjne są stosowane.

Amerykanie są przesiąknięci trującą mentalnością, spowodowaną przez pogoń za przyjemnością we współżyciu seksualnym z wykluczeniem jego naturalnego rezultatu. Większość ofiar tego światopoglądu stanowią kobiety. Ich godność i wolność są manipulowane, ponieważ współżycie seksualne jest ukierunkowane tylko na przyjemność. W tej sytuacji wygranym jest egoistyczny mężczyzna, a kobieta ponosi klęskę ponieważ rezultatem stosowania środków antykoncepcyjnych jest poważne zagrożenie dla jej zdrowia, a nawet śmierć. Jeśli kobieta zaszła w nieplanowaną ciążę, to jest kuszona do zabicia swojego nienarodzonego dziecka. Wątpię w to, że jakakolwiek kobieta wierzy, że pigułka antykoncepcyjna w pewnym sensie ją „wyzwala”.

Prawdą jest, że środki antykoncepcyjne stosowane przez mężczyzn zwykle nie powodują uszczerbku na zdrowiu. Prezerwatywa jest powszechnym przykładem męskiej antykoncepcji. Jednak stosowanie prezerwatyw przez mężczyzn wywiera negatywny wpływ na ich charakter i męskość. Dzieje się to dlatego, że kondom jest przyczyną występowania grzechu nieczystości i braku odpowiedzialności.

Nieczystość stała się powszechnym zjawiskiem wśród młodych ludzi z powodu „buntu” seksualnego z lat 60. ubiegłego wieku. Słowo „bunt” jest bardziej odpowiednie niż rewolucja. Obecnie ten stan rzeczy trwa nadal. W sposób szczególny nieczystość występuje w wielu kampusach uniwersyteckich. Efektem cudzołóstwa jest tzw. mentalność „pierwszego razu”, która prowadzi do seksualnej manipulacji i licznych chorób wenerycznych. Statystyki pokazują, że pary, które przed zawarciem małżeństwa żyły „na kocią łapę” nie są wstanie stworzyć i wytrwać w stabilnym związku małżeńskim.

Pogląd, że pigułka antykoncepcyjna lub prezerwatywa mogą udoskonalić relacje małżonków jest nie do zaakceptowania. Antykoncepcja stosowana w małżeństwie sprawia, że mąż i żona nie cieszą się miłością małżeńską w sposób naturalny i pełny. W takim współżyciu pomiędzy małżonkami powstają psychiczne bariery egoizmu i ucieczki. W ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat nastąpił znaczny wzrost rozwodów w USA, który jest bezpośrednią proporcją do stosowania antykoncepcji w małżeństwie. To jest logiczne, ponieważ współżycie seksualne, w którym małżonkowie stosują środki antykoncepcyjne, jest tak naprawdę formą jednoczesnej masturbacji, która nie tworzy prawdziwej jedności pomiędzy mężem i żoną.

Powszechnie stosowana antykoncepcja doprowadziła do usprawiedliwienia relacji seksualnych pomiędzy osobami tej samej płci. Skoro współżycie seksualne jest uważane jako coś, co służy tylko i wyłącznie przyjemności z wykluczeniem posiadania dzieci, to dlaczego geje i lesbijki nie mogą mieć takiej samej przyjemności, której doświadczają heteroseksualni małżonkowie stosujący środki antykoncepcyjne? Tutaj można stwierdzić, podobnie jak to zrobiło lobby homoseksualne, które oświadczyło i przekonało wielu ludzi, że homoseksualizm i „małżeństwo” pomiędzy osobami tej samej płci są „prawami człowieka”. Natomiast brak zagwarantowania homoseksualistom tych samych praw, jakie przysługują heteroseksualnym małżonkom jest dyskryminacją.

Pod względem ekonomicznym antykoncepcja ma katastrofalny wpływ na USA. Rezultatem stosowania antykoncepcji są: choroby związane z stosowaniem środków antykoncepcyjnych, miliony rozwodów, które wywarły traumatyczne przeżycia wśród dzieci, a także miliony istnień ludzkich zniszczonych w wyniku zalegalizowanej aborcji. Ten stan rzeczy podkreśla naturę antykoncepcji, która sama w sobie jest anty dziecięca. W kwestii finansowej zabicie tak wielu dzieci, zarówno przez antykoncepcję i aborcję, sparaliżowało ekonomię Stanów Zjednoczonych, a także Europy, gdzie antykoncepcja też jest powszechnie stosowana. Nie trzeba być wybitnym ekonomistą, aby uświadomić sobie, że bez młodych ludzi nie ma ani konsumentów, ani rosnącej siły roboczej. W rezultacie ekonomia państwa stoi w miejscu lub musi bazować na pracownikach z zagranicy. Taki kraj posiada starzejącą się populację z coraz mniejsza ilością młodych ludzi, którzy mogliby ją wspierać lub opłacić ubezpieczenie społeczne.

Bardzo rzadko media przedstawiają fakt, że odpady antykoncepcyjne mają negatywny wpływ na środowisko. Woda jest nadal zanieczyszczana przez ogromną ilość estrogenu, który jest wydalany w moczu milionów kobiet, stosujących pigułkę antykoncepcyjną. Ten hormon wywarł negatywny wpływ na ryby, a także na życie i zdrowie ludzi, którzy piją zanieczyszczoną wodę.

Biorąc pod uwagę powyższe fakty można zrozumieć dlaczego Kościół Katolicki sprzeciwia się stosowaniu antykoncepcji. Każda osoba, katolik lub niekatolik, powinna wiedzieć, że antykoncepcja jest trucizną ciała i duszy.

ksiądz Michael Giesler

Tłumaczenie z j. ang. na j. pol: Marcin Rak

Źródło:https://www.lifesitenews.com/news/contracepting-america-the-real-war-on-women

zobacz powiązane artykuły

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Powiązane artykuły

Zgniłe owoce antykoncepcji

Zgniłe owoce antykoncepcji

autor: bp Charles Pope

Antykoncepcja dzieli to, co Bóg złączył. Sieje zamęt w kwestiach intymności seksualnej, małżeństwa i rodziny. W rezultacie wiele osób traktuje współżycie seksualne lekko i frywolnie, fałszywie...

dodano: 2020-02-07 MRak
Komentarzy (0)
Dlaczego NIE antykoncepcji?

Dlaczego NIE antykoncepcji?

autor: dr Wanda Półtawska

Gościem kolejnej katechezy audiowizualnej w Bazylice OO. Bernardynów była dr Wanda Półtawska, lekarz medycyny w zakresie psychiatrii, wybitny znawca zagadnień bioetycznych i nauczania Kościoła...

dodano: 2014-11-21 Admin
Komentarzy (0)
Antykoncepcja spustoszyła moją seksualność

Antykoncepcja spustoszyła moją seksualność

autor: Anonimowa kobieta

Myślałam sobie tak: "Wprawdzie współżycie seksualne jest zarezerwowane dla małżeństwa, ale można współżyć z tym mężczyzną, z którym potem założy się rodzinę". Wtedy nie rozumiałam pełnej piękności...

dodano: 2018-11-13 MRak
Komentarzy (0)
Chciałam być postępowa

Chciałam być postępowa

autor: Juliana Davis

Antykoncepcja krzywdzi kobiety. Jednak nasz Bóg jest Ojcem miłosierdzia, który wybacza i uwalnia nas z mocy grzechu tak, abyśmy otwarli się na jego łaskę. Matka Boska była wolna od grzechu...

dodano: 2018-07-17 MRak
Komentarzy (0)
Jezus zmienił moją beznadziejność w radość

Jezus zmienił moją beznadziejność w radość

autor: Katheleen Laplante

Jestem katoliczką, która niczego nie pragnie poza Jezusem Chrystusem. Mój zbawiciel zamienił moją beznadziejność w radość. Moje życie, które w przeszłości było piekłem, stało się drogą prowadzącą...

dodano: 2019-08-26 MRak
Komentarzy (0)
Nigdy więcej antykoncepcji

Nigdy więcej antykoncepcji

autor: Catherine

Utrata mojego nienarodzonego dziecka okazała się punktem zwrotnym. Tego było za wiele. Stanowczo powiedziałam mojemu mężowi: - Nigdy więcej antykoncepcji! Jeśli będziesz stosował prezerwatywy to...

dodano: 2019-01-22 MRak
Komentarzy (0)
Odwrócenie serca

Odwrócenie serca

autor: Steve Harmon

Kiedy podjęliśmy decyzję o stosowaniu antykoncepcji, to tym samym wyrzuciliśmy Jezusa z naszego małżeństwa. Efektem tej decyzji był brak intymności i bliskości między mną a moją żoną, a także...

dodano: 2018-11-27 MRak
Komentarzy (0)
Spowiedź uświadomiła mi zło antykoncepcji

Spowiedź uświadomiła mi zło antykoncepcji

autor: Aimee

Pragnę, aby ta prawda dotarła do wielu osób: rezultatem stosowania antykoncepcji hormonalnej jest śmierć nienarodzonego dziecka w łonie matki. Proszę, nie wierzcie w kłamstwa, związane ze...

dodano: 2020-01-06 MRak
Komentarzy (0)
Zabiłam troje dzieci stosując antykoncepcję

Zabiłam troje dzieci stosując antykoncepcję

autor: Marilyn Frances Prouty

36 lat temu zabiłam troje dzieci stosując antykoncepcję. Potem przez trzydzieści lat cierpiałam z powodu bólu, poczucia winy i żalu za to, co zrobiłam.

dodano: 2020-06-08 MRak
Komentarzy (0)
Zabiłam dwoje dzieci stosując spiralę

Zabiłam dwoje dzieci stosując spiralę

autor: Elizabeth

Wkładka domaciczna, popularnie zwana spiralą, jest środkiem poronnym. Wiele dzieci nienarodzonych ginie z powodu jej stosowania. Modlę się, aby inne małżeństwa, które nieświadomie zabiły swoje...

dodano: 2018-07-24 MRak
Komentarzy (0)
Zażywałam środki antykoncepcyjne- teraz tego żałuję

Zażywałam środki antykoncepcyjne- teraz tego żałuję

autor: Johnna

Nazywam się Johnna i pochodzę ze Stanów Zjednoczonych. Obecnie jestem 36 letnią katoliczką i matką trójki dzieci, która teraz praktykuje naturalne metody planowania rodziny. Mój żal nie dotyczy...

dodano: 2013-06-23 Admin
Komentarzy (0)
Antykoncepcja prawie zniszczyła moje małżeństwo

Antykoncepcja prawie zniszczyła moje małżeństwo

autor: Melissa

Po krótkim czasie zauważyłam skutki uboczne stosowania tej pigułki antykoncepcyjnej, o których nikt mi nie powiedział. Miałam dziwne wahania nastroju. Czułam się tak, jakbym była na karuzeli....

dodano: 2021-02-23 MRak
Komentarzy (0)