żywa Wiara

AktualnościZOBACZ WSZYSTKIE

Co to jest wrażliwość...

użytkownik: Admin z dnia: 2014-06-11

Co to jest wrażliwość...

Jednym z ważniejszych aspektów miłości jest wrażliwość. Często przejawiamy przewrażliwienie wobec siebie samych, ale nie umiemy być wrażliwi na innych ludzi. Czym więc jest, tak naprawdę, wrażliwość? Dlaczego jest taka ważna i jaki jest twój poziom wrażliwości? Tego wszystkiego dowiesz się słuchając kazania ks. Jacka Wiosny Stryczka.  

 

------------------

Rekomendacja książki: Bóg w Hollywood     

Autor: Łukasz Adamski  
Wydawca: Wydawnictwo AA, Kraków 2014 r.
Dane techniczne: 140x200, s. 304, oprawa miękka ze skrzydełkami,
Cena detaliczna: Cena detaliczna 29,90 zł
Dostępna: Książka dostępna w dobrych księgarniach, oraz na www.religijna.pl   

Informacja o książce:

To nie jest książką o kinie stricte religijnym. Zestawienie opisanych w niej osób i filmów dla tych, którzy spodziewali się znaleźć tu Ben Hura i Pasje, może być zaskakujące, a nawet kontrowersyjne.
Przeczytamy tu o świecie reżysera ćpuna, który szuka Jezusa na „ulicach nędzy”, raperze rymującym o Bogu 
w rytmie karabinu AK47 i księżach z Hollywood, walczących z czystym złem. Spotkamy wielkie gwiazdy kina, 
które dostrzegają inny, najgłębszy wymiar życia i nie boja się wyznać swojej wiary: Denzela Washingtona, Marka Wahlberga, Whitney Houston, Steve’a_McQuinna, Stephena Baldwina, Martina Sheena, Samuela L. Jacksona, Andy’ego Garcie, DMX-a. Spotkamy twórców, którzy zmagają się ze swoją wiara, potrafiąc dać temu wyraz 
w absolutnie niezwykły i niepowtarzalny sposób na srebrnym ekranie: Alfreda Hitchcocka, Andy Warhola, Martina Scorsese, Abla Ferrare, Terrence’a_Malicka, Toma Shadyaca, Kevina Smitha. 
Poznamy hollywoodzki obraz walki z demonicznym złem, obraz katolickiego kapłana, a także pastora walczącego z karabinem maszynowym w dłoni o życie sudańskich dzieci. Zobaczymy, jak Hollywood mierzy się z czarnymi mitami Opus Dei i papieża Piusa XII.   

Piotr Zaremba – historyk, publicysta, autor książek, recenzent filmowy

Czekałem na kogoś takiego jak Łukasz Adamski, kogoś, kto połączy miłość do kina z konserwatywna i katolicką wrażliwością. Ktoś taki nie tylko opowie ciekawa historie o watkach religijnych w amerykańskim filmie, lecz pomoże nam spojrzeć prawidłowo na świat współczesny – bez uległości, bez cielęcego ulegania modom, ale z sympatia i zrozumieniem dla człowieka zagubionego. 

Grzegorz Górny - publicysta, dziennikarz, autor książek 
Bóg w Hollywood to pierwsza tego typu praca na polskim rynku wydawniczym. Pisana przez fascynatka Cinema Paradiso, a zarazem religijnego zagończyka. Kogoś, kto tropi ślady Boga na duchowej pustyni współczesnej popkultury, by nagle odnaleźć liczne tropy pozostawione przez karawany dzisiejszych misjonarzy. Okazuje się, bowiem, że Hollywood jest w większym stopniu nasycone pierwiastkami chrześcijańskimi niż wynikałoby to z obiegowego stereotypu tego miejsca jako „jadra próżności”. 
W każdym razie odbywa się tam zacięta walka duchowa. Odwołując się zaś do porównania Jana Pawła II, ze kino to jeden z „nowych areopagów”, na których toczy się „bój o dusze świata”, uznać należy Hollywood za jeden ze znaczących frontów owej batalii.

Informacja o autorze:

Łukasz Adamski - dziennikarz, publicysta, recenzent filmowy. Redaktor naczelny portalu wNas.pl i publicysta tygodnika „wSieci”. Publikował m.in. w „Uważam Rze”, „Ozonie”, „Polska the Times”, „Opcji na prawo”, „Gazecie Polskiej”, „Gościu Niedzielnym”, „Frondzie”. Współpracownik serwisu portafilmowy.pl Autor książki „Wojna Światów w popkulturze”. 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.