żywa Wiara

AktualnościZOBACZ WSZYSTKIE

Troska

użytkownik: Admin z dnia: 2011-04-27

Troska

Co to znaczy naprawdę troszczyć się o drugiego człowieka? Dlaczego prawdziwa troska jest tak rzadkim zjawiskiem? Czy zapewnienie dóbr materialnych, dbanie o zdrowie drugiej osoby czy zapewnienie jej należytego wykształcenia to już wystarczy, aby powiedzieć, że naprawdę zależy mi na tej osobie i otaczam ją prawdziwą głęboką troską?

Odpowiedzi na te pytania możesz uzyskać słuchając zaproponowanej przez nas konferencji o. Augustyna Pelanowskiego.

Komentarze (1)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

~Estera

30.04.2011, godz.13:09

Miłość w czystości serca rozsądza. Dlatego miłość od Boga nie przywiązuje ani nie tworzy w nas głodu, czy pragnienia prowadzącego do udręki czy zniewolenia. Jako ludzie niedoskonali czasem potrzebujemy "nieustannej" bliskości człowieka, by w ten sposób doświadczyć prawdziwej obecności Boga. Człowiek dla człowieka staje się sakramentem przyjmowanym w biedzie i zagubieniu. Potrzebuje pomocy a nie wykładu katechetycznego:)