żywa Wiara

AktualnościZOBACZ WSZYSTKIE

Charyzmaty są za darmo

użytkownik: Admin z dnia: 2011-04-06

Charyzmaty są za darmo

Zapraszamy do przeczytania katechezy o. Remigiusza Recława o charyzmatach. W codziennym życiu ważnym owocem Ducha Świętego jest np. cierpliwość. Brakuje ci jej? To trzeba o nią prosić Ducha Świętego. Podobnie, jeśli brakuje ci łagodności, wyrozumiałości, dobroci, miłosierdzia, wiary, wierności, uprzejmości, radości lub uśmiechu. Może się zdarzyć, że sami nie widzimy, że czegoś nam brakuje – np. uprzejmości. Wtedy trzeba posłuchać, co inni mówią o naszym zachowaniu i powierzać to Duchowi Świętemu. Dopiero w drugiej kolejności powinniśmy prosić o charyzmaty: dar języków, tłumaczenia języków, proroctwa, itp. 

Komentarze (1)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

~Ania Kowalska

07.04.2016, godz.12:40

Charyzmaty otrzymywali święci i nie po to by fajnie się poczuć (jak to dzieje się w dzisiejszym świecie.Pełno szczęśliwych, zadowolonych z siebie charyzmatyków) lecz by cierpieć dla Chrystusa.